Potrzebujesz upamiętnić swoje sportowe wyczyny? Użyj dobrego urządzenia – zobacz, którego!

W dzisiejszych czasach obrazujemy i filmujemy prawie wszystko. Jednym z zazwyczaj wybieranych tematów są triumfy w sporcie. Im bardziej widowiskowe, tym lepiej, rzecz jasna. Ma to bez wątpienia swoje lepsze i złe strony.

kamery sportowe

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadnicze pytanie to jednak: jak uwiecznić jakąś sekundę, ażeby naprawdę chciało się do niej cofać?
Obowiązkiem atlety – nawet jeśli sport uskutecznia tylko rekreacyjnie – jest głównie trening.

Masz chęć zwiększyć swoją wiedzę i przejrzeć nowe posty na ów temat? To rewelacyjnie – wejdź więc na łącze do www i przejdź do intrygującej strony.

Niekoniecznie musi być obeznanym w fotografowaniu bądź na tajnikach sztuki filmowej. Wobec tego z pomocą nadchodzą twórcy elektroniki, proponujący różnorodne kamery sportowe. Oprócz świetnej rozdzielczości posiadają one takie udogodnienia, jak system nawigacji, łączność wi-fi, wzmocniona i wodoszczelna obudowa, specjalne układy do działania po ciemku, a nawet magnes w obudowie (dzięki niemu aparat umocujemy bez problemu na detalach metalowych). Każda z takich kamer czymś się odróżnia i dobór najlepszej może okazać się ciężki. Bezsprzecznie pożądane byłoby położyć nacisk na solidny akumulator. Szkoda byłoby stracić możność nagrywania biegu w połówce dystansu tylko ze względu na słabą baterię.

toyota celica tuning

Źródło: pixabay.com
laptop

Autor: Horacio Corral
Źródło: http://www.flickr.com
Odmienną ciekawą opcją jest umiejscowienie kamery na dronie i filmowanie całego wydarzenia z niesztampowych ujęć. Da się do tego posługiwać się zwykłą kamerą sportową. Nowatorską i wartą rozważenia alternatywą są najnowszej generacji drony, które posiadają kamerę wbudowaną. I tak oto na przykład dron DJI Phantom 3 daje nam możliwość złapania pełnych chwały momentów i nagrania ich dzięki kamerze w rozdzielczości 4K, co na dzień dzisiejszy jest największym kanonem.

Niestety drony mają krótki okres unoszenia w powietrzu i z tego powodu lepiej używać ich przy relacjach krótszych – wymieniony Phantom lata nieco ponad dwadzieścia minut. Na nagranie spektakularnych momentów wspinania jest w sam raz!