Najlepszy sprzęt do grania

Ten tekst przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie używali nigdy konsoli, ani nie wiedzą, czym ona w istocie jest i do czego się jej używa. Wyjaśnię też, czym się ona różni od komputera, jakie są jej typy i komu ją można najbardziej zarekomendować. Konsola to w rzeczywiście komputer, odróżniający się od zwykłego peceta użytecznością. Jest to maszyna używana jedynie do gier wideo.

Konsoli nie można po nabyciu ulepszać, dokupując nowsze podzespoły, tak jak praktykuje się to w przypadku klasycznego PC. Stanowi ona zamkniętą całość, do której da się dołączyć tylko akcesoria peryferyjne, takie jak karty pamięci, pady, sprzęt muzyczny i ekran.

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

Na rynku obecnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń. Firma Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Firma Billa Gatesa posiada w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo za to WiiU. Ceny konsol lepszych generacji rozciągają się w zależności od fakultatywnych dodatków. Taniej można dostać Playstation 3 – tutaj ceny krążą około 700 zł za nowy egzemplarz.

Na wszystkie najpopularniejsze konsole wydano mnóstwo interesujących produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Warte uwagi gry na PS2 to z całą pewnością Guitar Hero, w którym możemy udawać najzdolniejszych gitarzystów. Pochwalić trzeba też znakomitą grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 wyszło wiele stanowiących klasykę serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry (automaty z nagrodami) na PS4, ze względu na lepszą konfigurację, oferują znacznie poprawioną grafikę. Konsola XBOX zaś posiada nawet bogatsze spektrum. Specjalne gry na XBOX 360 są obsługiwane przez wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wykrycie ruchu gracza i przeniesienie go na ekran. W rodzaju znajdziemy wiele produkcji sportowych i zręcznościowych. XBOX 360 (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) również może się poszczycić świetną polską grą fabularną Wiedźmin.

W ciągu dwóch ostatnich lat powszechne stały się lekkie netbooki i tablety, oferujące stały dostęp do internetu. Ciekawą opcją dla każdego posiadacza takich urządzeń mógłby być zakup konsoli. Dzięki temu można wygodnie oddzielić rozrywkę od zajęć zawodowych.