Pozycjoner, ssawa podciśnienia, ssawki

Armatura produkcyjna jest ważnym składnikiem linii montażowych. Od jakości wykonania części uzależniona jest stałość procesów produkcyjnych oraz bezpieczeństwo osób i infrastruktury technicznej. Na instalację przemysłową składa się wiele przeróżnych elementów wspieranych przez mechanizmy elektroniczne.

klik

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od branży i praktycznych przeznaczeń stawiane są odmienne wymagania w odniesieniu do detali składowych armatury przemysłowej. Przykładami elementów armatury fabrycznej są:

Ustawnik pozycyjny (pozycjonery pmv) jest to urządzenie sterujące, używane w siłownikach pneumatycznych, elektrycznych, hydrostatycznych. Ma za zadanie, za pośrednictwem sygnału sterującego, wyznaczanie pozycji poziomu otwarcia zatyczki, żądanego do postępowania technologicznego. Używane są na siłownikach pneumatycznych membranowych w tym miejscu gdzie żądana jest znacząca precyzja ustawienia. Przykładem takiego przyrządu może być ustawnik spawalniczy, który idealnie przydaje się do dokładnego ustawienia elementów spawanych.

Pozwala na scalanie w perfekcyjnej pozycji oddziałując tym na poprawienie jakości spawanego wyrobu. Eżektor podciśnienia to pneumatyczny generator, cechujący się zwartą konstrukcją i małą wagą. Eżektory są zaopatrzone w zintegrowane dreny, zasuwy sterujące a także mają dużo funkcji monitorowania armatury.Zintegrowana funkcja oszczędnego gospodarowania powietrzem zapewnia skuteczną eksploatację tych urządzeń, a układ monitorowania stanu umożliwia niezawodność procesów i zmniejszenie okresu trwania przestojów. Generatory podciśnienia poruszane są powietrzem lub elektrycznie. Dzięki rozmaitym zasadom ruchu i zróżnicowanym pułapie wydajności mogą wytworzyć podciśnienie dla wszelkiego sposobu użycia.

Obróbka cnc

Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com
Przyssawki tworzą połączenie pomiędzy fragmentem wstępnym i układem podciśnieniowym. Mogą występować w różnych kształtach, wymiarach i być wykonane z rozmaitych materiałów. Istnieją ssawki uniwersalne i przeznaczone do konkretnego zastosowania lub konkretnej gałęzi produkcji.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna (http://www.ekspert-plock.pl/) również na pewno przypadnie Ci do gustu!

Ssawki specjalnego przeznaczenia posiadają wyjątkowe właściwości i specjalistyczne wykorzystanie, na przykład do przenoszenia chropowatych elementów w przemyśle obróbki drewna lub kruchych części przygotowawczych np. płyt CD. Idąc naprzeciw wymaganiom i potrzebom klientów instalacja przemysłowa jest cały czas udoskonalana, modernizowana. Wespół z postępem mechaniki i nowych technologii powstają nowe elementy uwzględniające zapotrzebowanie rynku.