Najważniejsze zalety układów klimatyzacji w mieszkaniach i biurach, jakie są jej najbardziej popularne odmiany.

Klimatyzacja jest coraz częściej instalowana w naszych mieszkaniach, biurach i domach. O jej plusach przekonać się przede wszystkim można w czasie wakacyjnych upały, kiedy bez jej włączenia ciężko by było wytrzymać. Jednak jej zastosowanie jest dużo większe.

klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
Spora ilość użytkowników klimatyzacji nie ma nawet świadomości tego, że zimą układy klimatyzatorów mogą także służyć do ogrzewania pomieszczenia. Taką graniczną temperaturą jest osiemnaście stopni i jeśli za oknem jest chłodniej, to da się tę funkcjonalność użyć. Plusem takiego ogrzewania są w pierwszej kolejności koszty. Jak się okazuje w praktyce, klimatyzacja klimatyzatory aux fujitsu potrzebowała będzie dużo mniej prądu, niż klasyczne systemy do ogrzewania, więc jest zwyczajnie bardzo opłacalna (w najnowszym wpisie). Kolejnym plusem będzie szybkość działania. Klimatyzatory funkcjonują w zasadzie od razu od włączenia, więc momentalnie zaczyna się ronić w pomieszczeniu ciepło. Przy tradycyjnych systemach grzewczych zanim się wszystko rozgrzeje do odpowiedniej temperatury, to mija nawet kilkadziesiąt minut.
W biurach i domach najczęściej wybieranymi rodzajami klimatyzatorów są systemy typu split. Złożone są one z dwóch niezależnych układów. Pierwszy umieszczany jest po wewnętrznej stronie budynku, i on zawiera wszystkie mechaniczne elementy, na przykład wentylator i sprężarka. Moduł ten połączony jest za pomocą przewodów z modułem wewnętrznym, jaki jest odpowiedzialny za chłodzenie powietrza w pomieszczeniu ( zapraszam). Przez takie rozwiązanie wszystkie pracujące głośniej elementy umieszczone są po wewnętrznej stronie więc nic nie będzie przeszkadzało w czasie zwykłej pracy.

klimatyzacja w budynku

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jedynie jest, aby jednostka zewnętrzna znajdowała się w zacienionym miejscu, bo tylko wówczas mieć będzie ona odpowiednie warunki do pracy. Wiele osób kupuje również monoblokowe układy przenośne. Jeśli chodzi o nie wszystkie elementy znajdują się w jednej obudowie, więc należy się liczyć z jakimś hałasem. Wprawdzie projektanci dokładają starań, aby wszystko jak najlepiej wyciszyć, lecz i tak ich praca będzie znacznie głośniejsza od systemów dwuczęściowych.