Jak połączyć historię z fikcyjną akcją? Zagraj w gry historyczne

Jaki jest sposób na połączenie historycznej, konkretnie średniowiecznej pasji z godzinami spędzanymi przed komputerem? Co internet może zaoferować fanom kosmosu? Twórcy gier historycznych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na podobnych zasadach. W kosmicznych fabułach gracz odpowiada za zdobywanie przestrzeni kosmicznej i przejęcie unikalnych surowców. Dysponuje on własnym „bolidem”, który podlega ciągłym modyfikacjom, jak np.

Czy po przeczytaniu publikowanego artykułu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeśli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (http://www.hurt.domwina.pl/Wina-dla-Horeca-cabout-pol-48.html) – na pewno wciągną Cię bez reszty.

w odmianie Dark Orbit. O ile znajdziemy w internecie gry kosmiczne (zobacz nasze propozycje) nastawione na zdobywanie przestrzeni, materiałów, a dopiero potem walkę, to część fabuł koncentruje się przede wszystkim na zwalczaniu kosmicznych konkurentów. Tak jak w „Gwiezdnych wojnach” stajemy się kapitanem promu kosmicznego, panem kosmicznych przestrzeni, eksploratorem planet. Realizacja poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec – dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Zabawa w potęgę kosmosu jest do kupienia w wielu wersjach na komputer: Starpoint Gemini, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

w co grac

Fani strategii historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na standardowego peceta. Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis – symulator oparty na faktycznych wydarzeniach i procesach z przeszłości. Gracz wybiera między państwami, którymi można rozpocząć grę na przestrzeni średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin rządzimy królestwami jako monarchowie, generałowie, kierownicy manufaktur, handlowcy i finansiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą.
Fani antyku, dla których fabuły i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, postawią na starożytny kontekst gier. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Jest to darmowa gra online, z akcją na greckiej wyspie. Zarządzając ojczyzną filozofii odpowiadamy za rozwój ekonomiczny, podboje i wojny czy handel. Jak w każdej strategii, to od gracza zależy na co – wojsko, infrastrukturę, bogactwo – postawi w trakcie gry.
Jedno jest pewne – to ciekawy sposób na połączenie pasji historycznej i rozrywki z gry.