Fondue

Fondue to hasło wywodzące się z języka francuskiego oznaczające roztapiać się. Odkryte zostało przez oszczędnych Szwajcarów, którzy aby nie marnować resztek mało świeżego sera, wrzucali go do żeliwnego kociołka zwanego „caquelon” i gotowali. Do spożywania stopionego sera używano długich widelczyków, na które wsadzano odrobinę kilkudniowego chleba.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl
Aktualnie fondue ma liczne oblicza. Nie jest to już wyłącznie pomysł na wykorzystanie resztek sera oraz chleba, ale to doskonała sugestia na spędzenie czasu z przyjaciółmi.

To w rzeczywistości zabawa kulinarna, w której można wykorzystywać różnego rodzaju sery lub czekolady i łączyć je z winem oraz innymi alkoholami. Fondue można przygotowywać różnymi sposobami na słodko w naczyniach z różnego typu materiałów, np. stali nierdzewnej. Sklep internetowy Garneczki.pl posiada szeroką propozycję zestawów do fondue, które można posegregować pod względem koloru. Zestaw do fondue wykonany z porcelany to idealny pomysł na podarunek dla znajomych. Niezwykle atrakcyjne wykonanie i oryginalny design pozwolą sprawić uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Na szczególną uwagę zasługuje fondue do czekolady, które jest świetnym pomysłem na Dzień Zakochanych.

Najbardziej znanym fondue jest to zrobione ze stali nierdzewnej. Ten typ zestawu fondue jest wykorzystywany dla spotkań w większym gronie znajomych. Spora pojemność naczyń pozwala na przygotowanie smakowitego kociołka na ponad 4 osoby. Nowinką są fondue w zestawie z miseczkami ułatwiającymi spożycie – promowany przez sklep Fondue KARUZELA to doskonały sposób na wspólny posiłek. Mało znane, ale doceniane przez smakoszy topionego sera jest fondue żeliwne, którego solidna konstrukcja będzie służyła przez bardzo długie lata.

Potrawy z fondue najlepiej smakują przy wykwintnym winie. Do fondue z sera odpowiednim dodatkiem jest wino białe, a fondue czekoladowe lepiej łączy się z czerwonym, słodkim trunkiem. Wino (sprawdź wina izraelskie) powinno być odpowiednio serwowane, aby można było z niego dostać właściwy aromat. Potrzebne do tego są zestawy do wina najczęściej oprawione w eleganckie skrzyneczki. Zestawy te posiadają nie tylko korkociągi z garneczki.pl, ale także termometry, korki oraz stosunkowo często nożyce do folii. Taki zestaw składający się z dobrze przyrządzonego fondue oraz wina w odpowiedniej oprawie będzie podstawą przyjemnie spędzonego czasu.

Posted in Bez kategorii