Fitness w domu

Z pewnością posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to duży komfort. Wypadałoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna się składać?Fundamentem każdej siłowni, również tej domowej na pewno jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrząd ten pozwala na trening siłowy właściwie wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (przykładowo ten: niskie ceny atlasów w o2market.eu) zawiera w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego szeroka funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni powinno się rozpocząć od atlasu. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, biorąc pod uwagę jego możliwości, co jest sporym plusem w przypadku, jeśli siłownia ma stanąć w domu.

Uzupełnieniem atlasu jest chociażby gryf łamany. Przyrząd ten da się zamocować właściwie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj wymagany będzie drążek rozporowy. Drążek umożliwia trening ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, należy zadbać także o sprzęty z sekcji fitness, dla zachowania poprawnej kondycji. Tutaj sprawa jest prosta – wystarczy podjąć decyzję i dokonać wyboru pomiędzy orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to odwiedź www hurtownia internetowa a tam czekają na Ciebie wiadomości warte zainteresowania. Zobacz je – będziesz niezwykle zadowolony.

Bieżnie do biegania pozwalają na zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, ćwiczenia na bieżni kształtują też mięśnie łydek, ud i pośladków. Orbitrek kettler (orbitreki thorn) natomiast udostępnia trochę większe możliwości. Forma treningu też oparta jest na biegu, jednak w trakcie ćwiczeń angażowane są też ramiona, co odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy może orbitrek, należy zadecydować samodzielnie.