Jakie obrączki ślubne wybrać? Omówienie ich rodzajów oraz kilka porad przydatnych przy wyborze.

Wybór obrączki ślubnej jest jednym z ważniejszych wyborów powiązanych z przygotowaniami do ślubu. Jest do postanowienie w większości przypadków na całe życie. Obrączki mają za zadanie być nie tylko eleganckie i estetyczne, ale przede wszystkim – niebywale trwałe.

na ślubie

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, gdy obrączki ślubne wykonywało się tylko z żółtego złota, bezpowrotnie minęły. Na obecną chwilę dzielą się na kilkanaście rodzajów. Jednym z nich, najbardziej powszechnym, są obrączki złote. Złoto kojarzyło się kiedyś z żółtym kolorem i połyskiem. W jubilerstwie natomiast, do czystego, żółtego złota, dodaje się domieszki innego rodzaju metali, co powoduje, że staje się twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są następnym modnym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto złote monety osiąga się przed dodanie do złota żółtego niklu i cynku, od czasu do czasu – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim odcieniem odwzorowywać droższą i bardziej poważaną platynę. Kolor białego złota jest szary, z drobnym, żółtawym połyskiem. Istotna zespół dla alergików – białe złoto zawiera domieszkę niklu, który często wywołuje uczulenia. Można również pomieszać barwy i stworzyć obrączki dwukolorowe albo trzykolorowe (biżuteria e-azur.pl). Wiąże się ze sobą szczególnie 3 kolory : białe złoto, żółte a także czerwone – z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są interesujące, jesteśmy w stanie przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch kolorów, nieraz dodaniu kamienia zdobyć na prawdę atrakcyjny efekt. Ważne, żeby przed zakupem upewnić się, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota określa zawartość złota w 1000 gramach stopu jak również może być określana na kilka metod. To, czy wyłoniona przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci kilka lat, bądź całe życie, jest zależne w dużej mierze od próby złota, z jakiego jest wykonana.

obrączki ślubne

Autor: Seth Lemmons
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto dobrej próby jest doceniane przez koneserów złotej biżuterii i koneserów luksusu, ale nie jest solidnym materiałem na obrączki ślubne. Powód jest prosty – im wyższa próba, tym złoto w większym stopniu miękkie i mniej trwałe. Jeśli marzy Ci się zakup kreacyjnych, wyjątkowych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do jakich zrealizowania użyto większej ilości niż jednego rodzaju złota. W takim wypadku obrączki dwukolorowe będą znakomitym wyborem.