Zwierzę przyjacielem i miłością dziecka czyli plusy i minusy posiadania takiego pupila w domu

Każdy maluch ma taki okres w życiu, że zaczyna pragnąć dostać zwierzaka. Mógłby to być nawet malutki kiciuś, ale ma być coś, czym da się zajmować. Z tą opieką naturalnie bardzo różnie bywa.

Pies

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz ideą opiekowania się zwierzakiem nie jest bynajmniej wykazanie się odpowiedzialnością, lecz chęć ustawienia się wyżej w hierarchii domowej niż jakaś mniejsza istotka, która nareszcie zajmie niechciany stopień rodzinnej drabiny społecznej.

To może dawać dziecku poczucie, że stało się większe i bardziej dojrzałe, bo przecież jest ktoś mniejszy od niego. Jednak posiadanie zwierzaka ma swoje niewątpliwe plusy. Razem z dowartościowywaniem się, pociecha uczy się również troski o słabszą istotkę, zależną całkowicie od ludzi, wytwarza sobie stopniowo poczucie odpowiedzialności w stosunku do innych, uczy się cierpliwości, ma towarzysza do zabaw i dzięki temu wyładowuje olbrzymią ilość swojej nieokiełznanej energii. Dziecko, które jest jedynakiem z pewnością znajdzie w zwierzaku wspaniałego przyjaciela, któremu uwielbia przekazywać swoje największe sekrety i zwierzać się z problemów, zaś w chwilach smutku znajdzie w nim pocieszyciela. Z tego powodu należy założyć zakup

Chłopiec z psem

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

zwierzęcia, kiedy dziecko zacznie coraz częściej o nim mówić. Jednak należy pamiętać, że nie może to być decyzja pod wpływem impulsu. Wcześniej warto przemyśleć wszelkie za i przeciw, pomyśleć, jaki może to być zwierzak i przeliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zawirowań w budżecie domowym.

Prawdopodobnie pierwszy przychodzi na myśl wesoły pies, z którym dziecko będzie szalało jak rówieśnikiem. To doskonały wybór, pod warunkiem, że można mieć wystarczającą ilość wolnego czasu na częste spacery i sporo przestrzeni, aby razem z maluchem mógł biegać po domu. Obroże dla psów (porównaj ofertę na kamizelka odblaskowa dla psa) i wszystkie inne akcesoria można teraz bez problemu zakupić w każdym sklepie zoologicznym. Pokarmy, tak suche, jak i te puszkowe można na bieżąco kupować przez internet. Sklep internetowy online (www) przyjmie zamówienie, zaś przesyłkę dostarczy do domu kurier.
Posted in Bez kategoriiTagged