Zamierzasz zaopatrzyć się w lustrzankę? Sprawdź, jaki obiektyw powinieneś wybrać!

Często, mimo tego, że nabyliśmy lustrzankę, szybko przekonujemy się, że potrzeba nam czegoś więcej. Stajemy przed decyzją związaną z kupnem nowego obiektywu. Interesuje cię Sigma 10-20? A może kompletnie nie wiesz, jaki obiektyw sprawdzi się w twoim przypadku? Na początku warto nadmienić, że jeśli planujemy zakupić obiektyw do lustrzanki, warto przeanalizować, jakiego rodzaju obiekty chcielibyśmy fotografować, a także jakie zdjęcia planujemy robić.

aparaty fotograficzne

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu nowy nabytek całkowicie spełni nasze potrzeby, a jakość wykonywanych zdjęć będzie bardzo dobra. Jeżeli planujesz fotografować wnętrza i krajobrazy, wybierz obiektyw szerokokątny, jeśli pasjonuje cię fotografia reporterska, wybierz obiektyw standardowy. Jeżeli chodzi o portrety to sprawdzi się teleobiektyw. Należy mieć także na względzie, że ten sam obiektyw będzie dawał inne efekty, jeśli będzie założony w aparacie analogowym i inne, jeśli połączymy go z aparatem cyfrowym.

Jeżeli chodzi o obiektyw to można wymienić trzy ważne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów. Mowa o takich właściwościach: ogniskowa, maksymalny otwór względny oraz mocowanie. Największe znaczenie ma pierwszy z wymienionych. Im lepszy, tym efektywniejsze pole widzenia. Kluczowa jest także jasność, jaką możemy określonemu obiektywowi przypisać.

lustrzanka
Określana jest ona za pomocą wartości przysłony. Jeżeli postawimy na obiektyw jaśniejszy, będziemy mieć szansę zrobienia fotografii przy mniejszej ilości światła zastanego. Dzięki niemu łatwiej osiągnąć niewielką głębię ostrości. Jeżeli chodzi o mocowanie to wpływa ono na to, czy będziemy mieli możliwość podłączenia urządzenia do naszego aparatu. Jeśli decydujemy się na obiektyw tego samego producenta, od jakiego pochodzi nasz aparat, sprawa jest prosta.

Przejrzyj ten oryginalny serwis (logicpower.pl/), a upewnisz się, że zawarte w tamtym miejscu wiadomości są niezwykle ciekawe, gdyż to pokrewna tematyka, co w tym wpisie.

Canon będzie pasować do Canona, a Nikon będzie kompatybilny z Nikonem. Warto mieć na uwadze, że obiektywy manualne mogą nie być kompatybilne z dzisiejszymi lustrzankami. Przykładowo obiektyw Sigma 10-20 odróżnia się solidnym wykonaniem i dużą trwałością – poznaj dokładne parametry. Ponadto gwarantuje obraz wysokiej jakości.