W jaki sposób winna prezentować się sala weselna z prawdziwego zdarzenia, czyli niedługi przewodnik po upodobaniach Polaków

Sale weselne to miejsca, gdzie spędzamy jedne z najpiękniejszych, ale i tych często najzabawniejszych chwil naszego życia. Ogromna w tym zasługa orkiestry, która staje na wysokości zadania i jest w stanie bawić biesiadników do białego rana. Nie bez jakiegokolwiek znaczenia będzie też pyszny smak podawanych dań i jakość obsługi. A przy tym warto jeszcze wspomnieć, że każda para nowożeńców ma różne upodobania i przy wyborze sali kieruje się odmiennymi kryteriami.

poszukaj tu

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
A tym najistotniejszym zdaje się być poziom czystości, ale na tym historia dopiero się rozpoczyna.

Z pewnością na takiej sali musi być wydzielone miejsce dla kapeli i winno być ono w miarę duże – tak, aby bez trudu pomieściła się tam paro-osobowa grupa osób razem z instrumentami. Pomimo tego że większość zespołów ma swoje nagłośnienie, to jednak sale weselne muszą mieć komplet dobrej jakości głośników i mikrofonów. Żadna uroczystość weselna nie może się również obyć bez należytego oświetlenia. A teraz ogromną furorę robią różnokolorowe światełka laserowe. Państwo młodzi mają naprawdę zróżnicowane upodobania, a stawianie żądań bywa na porządku dziennym. Dla wybranych par bardzo istotny będzie widok, który rozpościera się z okien. A jeśli za owym oknem widać jedynie brzydki mur kamienicy lub ruchliwą drogę, to niektórzy błyskawicznie opuszczają takie miejsce i kontynuują poszukiwania.

Najkorzystniejszym wyborem byłaby sala z wyjściem na balkon lub do ładnie urządzonego ogrodu z fontanną. Kolejnym kryterium pozostaje samo wyposażenie wnętrza. Mury winny być pomalowane lateksową farbą, a podłoga obowiązkowo musi być równa – tak, aby w czasie zabaw tanecznych nikt z biesiadników się nie potknął i nie stracił równowagi. Najgorszym materiałem na podłogę wydają się być panele, które, jeżeli tylko zostały nieodpowiednio ułożone albo są słabszej jakości, mają tendencję do wykrzywiania się, co z pewnością przymiotem sali się nie staje.

wesele w stylu góralskim

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
A na zakończenie należałoby wspomnieć parę słów o dekoracji. A na nią składają się zazwyczaj: kremowe bądź różnobarwne obrusy, flakony z kwiatami, świece, balony i mnóstwo innych, jakże potrzebnych gadżetów. I trudno się temu dziwić, bo sale weselne to miejsca niezwykłe, wręcz magiczne (wybierz: hotel hotel konferencyjny mazury pod Wocławiem). To tutaj mają miejsce wydarzenia, które wiele osób zapamiętuje do końca życia – sale weselne.