W jaki sposób działają drukarki trójwymiarowe ? W jakich branżach najlepiej się sprawdzają?

Jeszcze pewien czas temu drukarki 3d zdawały się wynalazkiem prawie jak z filmu sf. Aktualnie są dostępnew ofertach sporej ilości sklepów, co więcej stać na nie coraz więcej ludzi.

Rzecz jasna, pewnym ograniczeniem jest cena, lecz również i ona ciągle maleje.

polecam wydruk 3d

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby z niej korzystać, trzeba stworzyć program przy pomocy oprogramowania gatunku CAD. Potem należy wyeksportować plik i użyć – jako format końcowy – formatu STL. Jest to program stworzony do obsługiwania drukarki.Następnie wysyłamy go do urządzenia. Dopiero wtedy drukarka zacznie pracować oraz dostępne są wydruki 3d. Zależy od tego, jak zaawansowany będzie projekt, może on trwać od kilkunastu aż do nawet kilkudziesięciu godzin.
W trakcie całego tego procesu drukarka drukarka do etykiet tworzy jedną warstwę, która ma ustaloną grubość, a następnie nałoży ją na dany roboczy obszar. Po tym nakłada następną, aż do stworzenia całego zaprojektowanego projektu. Ale to nie wszystko, bo dzięki takiej drukarce możemy zeskanować przedmiot, który później zostanie wydrukowany. Jednakże wymaga to zakupienia specjalnie do tego celu przeznaczonego skanera. Drukarki 3d stosuje się najczęściej do tworzenia prototypów oraz modeli w przemyśle i tych większych firmach – drukarki3d.pl.
W codziennym życiu dają szansę, żeby stworzyć spersonalizowane i unikatowe projekty, w których nie liczy się ilość, lecz właśnie ich unikalność. Tworzonych jest coraz więcej portali internetowych, które dają szansę na projektowanie, a następnie drukowanie przedmiotóww pojedynczych sztukach.

Musimy jednakże pamiętać, iż drukarki nie dają rady utworzyć przedmiotów o skomplikowanych wyglądach albo na przykład złożonych z kilku różnorakiego rodzaju materiałów.