Rozpocznij swoją zabawę z fotografią! Zaznajom się z możliwościami innowacyjnych kamer!

Fotografia przeradza się w coraz częściej selekcjonowane hobby. Uchwycenie obrazu oczarowuje wciąż nowe jednostki. Jak zacząć swoją przygodę z fotografią?

Przeszkol się z fundamentów robienia zdjęć

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Podnosząc sprzęt i spoglądając na cel naszego zdjęcia często jesteśmy tak skupieni na pierwszoplanowym przedmiocie, że kompletnie nie zauważamy tego co się wydarza za nim. Z tego powodu wykonaliśmy np. portret naszej babci, a po jego wydrukowaniu widzimy, że umieszczona z tyłu lampa wychodzi wprost z głowy naszej postaci, kompletnie psując kompozycję i wyglądając po prostu zabawnie. Z tego powodu tak ważne jest przemyślane patrzenie i pojmowanie tego co pragniemy uwiecznić. Inny przykład to zdjęcia na plaży – miejsce publiczne, w tle nietrudno o obraz, którego potem nie będziemy mogli pokazywać. Z przemyślanym patrzeniem wiąże się sztuka kadrowania.

Oczywistym może się wydawać umieszczenie przedmiotu w środku kadru, jednakże jest to błąd.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna zegarki damskie smartwatche także z pewnością przypadnie Ci do gustu.

By nadać fotografii interesującego wyrazu, należy wykorzystać technikę trójpodziału. Jeżeli podczas fotografowania ujęcie nie udało się nam, nie ma przeszkód by postarać się skadrować go potem w programie graficznym. Niestety to wyjście nie zawsze da nam dobre wyniki. Nie obojętny jest sprzęt jaki posiadamy.

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Solidny aparat ma dużą rozdzielczość, co dostarcza fotografie w wysokiej jakości i umożliwia złapanie większej liczby detali. Takim aparatem z pewnością jest eos 70d. Bez problemu nakręcimy nim również wszystkie familijne wydarzenia.

Nie tylko zdjęcie pozwala na zatrzymanie chwili

Ciekawym gadżetem jest również kamera gopro hero 3. Z jej przymiotów z pewnością skorzystają osoby pasjonujące się sportom ekstremalnym, albowiem ta kamerka jest bardzo mała i mało waży, zatem idealnie pasuje do kasku, etc. Ponad to jest odporna na wodę do 40 m. Jej konstrukcja pozwala na wiele eksperymentów z kątem widzenia, jak również daje jakość HD obrazu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą. Twórcy zadbali też o jak najwyższą jakość dźwięku. Kamera ma wmontowane WiFi i wejście na kartę pamięci.