Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie ogromne wydarzenie dla każdego dziecka ale też wielki stres jak również spory koszt dla rodziców.

Całe wydarzenie poprzedza szereg przygotowań nie tylko duchowych, jak również takich powiązanych z kupowaniem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem obiadu komunijnego jak również zaproszeniem rodzimy. Niezwykle istotnymwydatkiem są stroje komunijne.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

W tym momencie działa multum sklepów internetowych które specjalizują się jedynie w sukienkach i albach komunijnych. Ich oferta jest naprawdę duży i nie jest łatwo wybrać. Bardzo często ten problem rozwiązują parafie, które z góry noclegi w górach sowich narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu będą mieć jednolite stroje do pierwszej komunii świętej. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a dorośli nie ścigają się w zakupie coraz to kosztowniejszych i zdobnych sukienek.

O ile sukienki komunijne są często takie same, to dużo więcej swobody zostaje podczas wyboru dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W sytuacji gdy wszyscy przystępujący do Komunii są ubrane tak samo, wielu rodziców decyduje się na zakup drugiego zestawu ubrania: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o urządzanie imprezy komunijnej to nadal wielu rodziców urządza obiad w mieszkaniu. Coraz bardziej popularne są imprezy w restauracjach lub też zajazdach. Restauracje dodają tego typu imprezy do swojej oferty. Gdy rodzice decydują się na samodzielne zorganizowanie przyjęcia, powinni pamiętać nie tylko o ciekawym menu ale również pomyśleć o odpowiedni wystrój stołu. Ważnym punktem programu jest również tort komunijny, który można zamówić w cukierni i jednocześnie oszczędzić sobie uciążliwej pracy.

Gdy nie jesteśmy organizatorami tej uroczystości a jesteśmy jedynie gościem, powinniśmy pamiętać o kupnie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten szczególny dzień. W księgarniach, sklepach z pamiątkami (strona) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Trafionym pomysłem może być także łańcuszek z medalikiem i.