Profesjonalne nagrywanie filmów – jakie sprzęty warto mieć?

Współcześnie niezwykle popularne są krótkie formy filmowe zamieszczane na znanych portalach. Dlatego też ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki lub inne krótkie formy. Prócz treści zdecydowanie najważniejsza jest również jakość.

bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele lepiej przegląda się obrazy o dobrej jakości. Należy przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień coraz większą popularnością cieszą się filmy z podróży, nagrywanie ciekawie spędzonego dnia czy ekstremalnych sportów – jakim sprzętem nagrywać?

Jeżeli cały dzień mamy zamiar chodzić z aparatem, duże i ciężkie sprzęty mogą się nie sprawdzić. Dlatego też prawdziwym hitem są małe przenośne kamerki, które są odporna na wiele zjawisk atmosferycznych i innych utrudnień. Mowa tu przykładowo o GoPro Hero. Bez problemu przyczepimy są do pasów na dłoniach, klatce piersiowej albo na kasku. Jest naprawdę lekka. W dodatku działa również pod wodą. Nagranie takim sprzętem to prawdziwa przyjemność. Jeżeli wykonujemy bardzo ciekawe produkcje, odpowiednim (ale bardzo kosztownym) gadżetem będzie też pilot wi-fi, który może zarządzać kilkoma urządzeniami. Za pomocą takich urządzeń można zarejestrować coś naprawdę niesamowitego. To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy robić ujęcia z góry, perfekcyjny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można przymocować GoPro Hero. To sterowane przy pomocy autopilota urządzenie sprawi, że bezproblemowo uniesiemy naszą kamerę do góry i wykonamy doskonałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych ułatwień, na przykład sygnalizację rozładowania, produkt samodzielnie zlatuje na nawierzchnię, powoli, żeby nie dokonać uszkodzeń. W dodatku świecące diody pozwalają nam widzieć, w jakich miejscach jest dokładnie quadrokopter i w jaką stronę się ustawił. Dwa opisane urządzenia staną się z całą pewnością perfekcyjnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce nagrywać niesamowite obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Rzecz jasna kupno należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeżeli nie mają być ciągle używane, nabycie może okazać się stratą pieniędzy.

Kamera sportowa i smartfon

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że tego typu urządzenia (kliknij w odnośnik) są odpowiednie nie tylko dla osób, które nagrywają filmy na potrzeby Internetu, jednakże taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę bardzo szybko, w związku z tym powstające projekty muszą być bardzo interesujące, aby zostały dostrzeżone. W dodatku profesjonaliści przywiązują dużą uwagę do jakości swoich utworów, tym samym używany sprzęt sprzęt kardio jest coraz lepszy. Jeżeli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, na pewno zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się także sposobem na życie. To doskonała okazja, aby spróbować urzeczywistnić swoje marzenia.