Poszukujesz pracy z perspektywą? Ucz się kosmetologii!

Koniec szkoły średniej to dla sporego grona młodych ludzi niezwykle wielki stres. Nie tylko należy przygotować się do matury ale także zadecydować, którą drogą ma teraz podążać nasza nauka. Z jednej strony można z niej zrezygnować – widmo wojska odeszło, można zająć się karierą zarobkową. Lecz sporo osób mimo wszystko cieszy się na kontynuację edukacji – lecz który kierunek wybrać? Fakultety politechniczne są niezwykle dobrym pomysłem, lecz nie każdego ciekawi konstruowanie maszyn. A może studia kosmetologiczne?

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to całkiem nowy kierunek, na państwowych uczelniach pojawił się zaledwie dziesięć lat temu. Co niektóre osoby, nie posiadające pojęcia o jego zakresie, niekiedy śmieją się z niego, uważając, że studenci dowiadują się na nim jak sporządzać makijaż. Nic mocniej nieprawdziwego. (Kosmetologia I stopnia) Wybierając się na studia kosmetologiczne zdobywamy niezwykle szeroką wiedzę. Poznajemy szerokie spektrum medykamentów i maści specjalistycznych, uczymy się wykonywać zabiegi. Mało tego, po zakończeniu kierunku, naszą wiedzą w zakresie anatomii twarzy nie pogardziłby niejeden medyk. W czasie nauki, w zależności od placówki, mamy możliwość uczęszczania na różnego rodzaju szkolenia, które pomogą nam w przyszłości znaleźć ciekawy etat. A z tym nie powinno być ciężko, gdyż otwieranych jest coraz więcej salonów urody, które zawsze szukają pracowników.

Jednak studia kosmetologiczne mają także swoje minusy, przynajmniej jeden. Otóż częstokroć wybierają się na ten kierunek kobiety zaciekawione zagadnieniem wyglądu i jego polepszania, jednak nie będące szczególnymi zwolennikami nauki – jakie perspektywy dają studia kosmetologiczne?. A tutaj niestety już od rozpoczęcia semestru należy ostro przysiąść, żeby później poradzić sobie na egzaminach. Gdyż nauki jest bardzo dużo. Budowa – budowa domów małopolskie twarzy, wiedza farmakologiczna, rozpoznawanie kosmetyków. Do tego dochodzą jeszcze intensywne praktyki, na których uczymy się jak przeprowadzać zabiegi. Poza tym, na państwowe uczelnie bardzo ciężko się dostać, dlatego niekiedy należy liczyć się z opłatami za czesne w prywatnych placówkach. To wszystko może niestety zniechęcać niektórych studentów, lecz warto zakasać rękawy i wytrwać, bowiem dzięki temu zyskamy bardzo rzetelny, przyszłościowy zawód.

studenci

Autor: Julie Lindsay
Źródło: http://www.flickr.com
Studia kosmetologiczne to niezwykle dobre rozwiązanie dla wszystkich zaciekawionych ludzką twarzą i możliwościami jej poprawy. Dodatkowo, niezbędną cechą na tym fakultecie jest pilność i pracowitość, gdyż nauki jest bardzo sporo.