Nowoczesna elektronika dookoła nas, czyli jakiego rodzaju elektroniczne urządzenia są obecnie używane.

Obecnie mało kto może sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez urządzeń elektronicznych. W zasadzie większość z nas posiada ze sobą telefon komórkowy, czy będzie to starsza konstrukcja z klawiszami, czy też najnowszy model smartfona. Oprócz tego w wielu domach znajdują się tablety, laptopy lub komputery stacjonarne, a także pozostały sprzęt, taki jak przykładowo konsole do gier lub telewizory. Jednak obecnie typowy czas życia tego typu urządzeń to maksymalnie kilka lat.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Będzie się tak dziać z kilku powodów, przede wszystkim są one tak bardzo skomplikowane, że zwyczajnie się po tym pewnym czasie mogą popsuć, a próby napraw z reguły nie będą się opłacać. Kolejna sprawa, to dość szybko się starzeją i nie radzą sobie z aktualnymi programami, przez co wielu ludzi po prostu je wymienia na kolejne modele. W szczególności będzie to widoczne na rynku tabletów i smartfonów, gdzie dwa lata to tak naprawdę przeskok o całą epokę urządzeń.

Powiększa się ilość pamięci, liczba procesorów, pojawiają się kolejne odmiany systemów operacyjnych, a poza tym gry i programy, jakie na starszych generacjach sprzętu mogą nawet nie działać. Wytwórcy smartfonów i tabletów prześcigają się w coraz nowocześniejszych konstrukcjach, dodając wiele przydatnych użytkownikom funkcjonalności. Na przykład najnowszy smarfton sony xperia () e to typowy sprzęt z 4G pamięci i niewielkim dotykowym ekranem. Posiada on jednak bardzo interesującą, zainstalowaną przez producenta aplikację Walkmen, dzięki której da się w wygodny sposób słuchać muzykę i zarządzać listą piosenek.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Za to nexus 7 (WWW), flagowy model tabletu od firmy Google, to obecnie jeden z najbardziej popularnych sprzętów oferowanych w takim segmencie. Ma on cztero rdzeniowy procesor i 32 G wbudowanej pamięci, przez co nawet najbardziej wymagające aplikacje programowanie aplikacji powinny na nim działać bez większych problemów, bez zwisów i opóźnień. Doskonałej jakości ekran wyświetli wszystkie detale i doskonale radzi sobie z kolorami, a praktyczna, smukła obudowa gwarantuje doskonałą ergonomię podczas użytkowania.