Na co trzeba zwracać uwagę podczas podpisywania umowy z dostawcą TV i internetu?

Zasłanianie się trwającymi długie lata umowami, naliczanie opłat za niekompletne zestawy, kodowanie dopiero dodanych kanałów czy niekompetencja członków personelu biur obsługi odbiorcy to wybrane przyczyny, które mogą sprawić, że chcemy odmienić dostawcę sygnału telewizji i internetu

Prezenty

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym tekście radzimy, na co trzeba zwrócić uwagę podczas doboru operatora telewizji i internetu. W pierwszej kolejności trzeba przeczytać dokładnie umowę o dostarczenie sygnału telewizyjnego. Różne podmioty wielokrotnie stosują dla siebie zrozumiałe, jednak dla przeciętnego klienta bardzo skomplikowane zagadnienia. Należności to sprawa fundamentalna. W dokumencie powinno zostać umieszczone, jaka stawka obejmuje jaki pakiet. Chodzi tu o liczbę programów. W umowie musi znajdować się również punkt dotyczący tego, czy odłączenie jednych kanałów łączy się z zastąpieniem ich innymi. Chodzi o tzw. utrzymanie gwarantowanej liczby kanałów. Tego typu podmioty żądają dodatkowych kosztów za aktywowanie kanałów zastępczych.
gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com
Firma, która umożliwia takie media jak chociażby telewizja i internet, nie może pobierać pełnej należności za niekompletne pakiety, czyli w takiej sytuacji, kiedy paru kanałów zabraknie i dostawca TVK – (internet wrocław) sygnału nie udostępnia innych w zastępstwie. W umowie musi znaleźć się wzmianka świadcząca o tym, że jeśli do takiej okoliczności dojdzie, to abonent posiada prawo płacić mniejszy rachunek. Trzeba również zwrócić uwagę na czas, jaki zawiera umowa. Najczęściej dostawcy oferują 2 lata. Należy upewnić się, czy umowa jest przedłużana Automatycznie.

Ceny promocyjne są następną sprawą. Super opłaty promocyjne dystrybutor powinien określić, czy będą aktualne przez pełny okres umowy, czy wyłącznie przykładowo przez pierwsze 6 miesięcy.