Kursy polskiego dla osób zza granicy w stolicy

Szkoła językowa skupia się wyłącznie na nauczaniu języka polskiego jako obcego. Placówka specjalizując się tylko na jednym języku, może zapewnić kursantom – najlepszą jakość nauczania, stworzenie grup na zróżnicowanych poziomach nauczania oraz zatrudnienie najlepszej kadry. Placówka wierzy, że można nauczyć się języka polskiego szybko, ale wymaga to odpowiedniego podejścia. Skuteczna metoda jest tym bardziej ważna, im bardziej skomplikowana jest gramatyka danego języka, a j. polski może poszczycić się wieloma niuansami gramatycznymi, które w innych językach w ogóle nie występują.

nauka języków obcych

Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Opracowując program, rozwijając i doskonaląc metodę nauczania języka polskiego nauczyciele szkoły osiąga cel, czyli umożliwienie kursantom efektywne przyswajanie języka polskiego. W nauce języka polskiego najważniejszy jest aspekt praktyczny. Placówka stawia na to, aby poznane słownictwo i struktury gramatyczne były funkcjonalne, a studenci na lekcjach mieli wiele okazji do swobodnej rozmowy. Wszystkie zajęcia, również te na poziomie A odbywają się wyłącznie po polsku. Metoda ta daje skuteczne rezultaty zaskakująco szybko – co bardzo wzmacnia motywację studentów.

Szkoła (szkoła niepubliczna w Warszawie http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/) tworzy grupy internacjonalnych i często język polski jest jedynym wspólnym językiem wszystkich kursantów. Niewielkie grupy – do maksymalnie 8 osób sprawiają, że Nauczyciele koncentrują się na potrzebach każdego kursanta. Placówka zatrudnia tylko i wyłącznie profesjonalnych i kreatywnych nauczycieli, dla których uczenie języka polskiego jest pasją. Szkoła opracowuje pionierskie programy nauczania, monitoruje proces dydaktyczny – przeprowadza ankiety, obserwacje, testy sprawdzające postęp w nauce języka. Kreatywne programy nauczania, dostosowane są do poziomu i wieku kursantów, dla każdego, kto się zapisuje na kursy dla obcokrajowców Warszawa (kursy dostępne w Warszawie).

Dla szkoły Najważniejsze są potrzeby każdego ucznia, jego oczekiwania oraz plany związane z językiem. Kadra Kieruje się także europejskimi normami nauczania, tworząc programy w ramach ogólnie przyjętych poziomów nauczania języka polskiego jako obcego. Szkoła Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania i o różnorodnym stopniu intensywności: kursy semestralne, intensywne dwu lub trzy tygodniowe a także lekcje indywidualne i kursy j. biznesowego. Placówka stwarza przyjazną, rodzinną atmosferę. Kadra Przygotowuje lekcje plenerowe, konwersacje w klubokawiarniach. Kadra wraz z uczniami – oglądają polskie filmy, obchodzą Wigilię i Wielkanoc, wróżą w wieczory andrzejkowe i lepią pierogi…