Co jest istotne, gdy chciałbyś rozpocząć swoją historię z perkusją?

Dla wielu osób może to być wielka przyjemność, jednak jest to również wyczerpująca praca.
Jeżeli chcielibyśmy być samoukiem oraz nauka gry na perkusji pod okiem doświadczonego nauczyciela nie wydaje nam się potrzebna, musimy być bardzo cierpliwi.

praca
Trzeba od samego początku pamiętać o metronomie. To narzędzie zapewni Ci równe granie, gdyż to na Tobie jako grającym na perkusji będzie spoczywać zachowanie rytmu utworu. Na samym początku nie musisz nabywać kosztownego metronomu. Na początek wystarczyłby nawet prosty program do komputera lub komórki. Można by też pobrać metronom ze strony online.

Ciekawe informacje na omawiany temat poczytaj również (rent.mybigday.pl/) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji, które będą niezwykle wciągające.

Rozpoczynając swoją przygodę z perkusją, musisz mieć swój charakter. Inspiracje możesz czerpać od innych oraz grać covery ale zawsze staraj się dorzucić coś od siebie. Bardzo ważny jest prawidłowy układ rąk oraz utrzymywanie pałeczek. Już od pierwszych lekcji powinieneś zwracać na to baczną uwagę. Ważne jest również to, aby regularnie trenować. Lepiej będzie, gdy każdego dnia będziesz ćwiczył po 40 minut, niż dwa dni w tygodniu po 3 godziny.

nauka gry na perkusji

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Nuty na perkusję nie są złożone. Materiałów dostępnych w internecie nie będzie można nauczyć się bez znajomości nut. Dobrze by było, jakbyś na początkowym etapie edukacji, korzystał z pobierania zajęć u wyszkolonego perkusisty. Doświadczony instruktor pozwoli unikać złych zwyczajów w grze, jakie mogą pojawić się na początku. Pomoże Ci również poznać zakres takiego zawodu jak bębniarz. Nie można zaniedbywać na początku nauki gry na samym werblu lub padzie perkusyjnym. W taki sposób nabyta technika efektywnie się przełoży na grę na całym zestawie perkusyjnym. Trzeba słuchać różnych gatunków muzyki. Przyniesie Ci to więcej idei na Twoją grę i pozwoli do pewnego stopnia tworzyć własny styl.

Niezłym rozwiązaniem jest zebranie brygady oraz założenie zespołu lub spotkanie się od czasu do czasu z osobami grającymi na różnych instrumentach. Niezwykle istotna jest umiejętność współpracowania z różnymi muzykami.