Kilka interesujących pomysłów na kreatywne wykorzystanie drona

Żyjemy w czasach w których obraz jest jedną z najważniejszych form przekazu treści. Tzw. kultura wizualna zdecydowanie bardziej dociera do zmysłów odbiorcy.

pracy

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
pokaz lotnictwa

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie między innymi z tego powodu obserwujemy znaczną popularność serwisów jak choćby YouTube czy też Instagram. Za tym trendem daje się podążać również świat nowoczesnych technologii, wprowadzając szalenie interesujące i nowatorskie rozwiązania.

Jednym z nich są drony. To bezzałogowe, małe pojazdy powietrzne, które są sterowane przy pomocy specjalnego pilota. Dzięki rozpowszechnieniu tego typu narzędzi bardzo popularne jest obecnie filmowanie z lotu ptaka. Kiedyś aby nakręcić takie kadry trzeba było poświęcić dużo energii oraz pieniędzy aby wynająć samolot lub też śmigłowiec. Teraz, wystarczy kupić drona wyposażonego w dobrej jakości aparat czy też kamerę i jesteśmy w stanie sfilmować nawet najbardziej niedostępne dla nas regiony. Możemy także udać się do specjalistów, którzy odpowiednio nakręcą taki film. Dlatego też w różnego rodzaju produkcjach filmowych bądź też reklamach mamy do czynienia z dość częstym wykorzystaniem tej technologii. Kiedy przykładowo nagrywamy konkretny filmiki z wakacji warto pokusić się o dorzucenie kilku ujęć nagranych dronem, co bardzo urozmaici całość nagrania.
Drony mogą być także wykorzystane do tematu jakim są zdjęcia z góry. Jest to również ciekawy trend, chociażby w fotografii ślubnej lub też okolicznościowej.

Tego typu niestandardowe zdjęcia będą z całą pewnością świetnym urozmaiceniem każdego rodzinnego zbioru.

Ten artykuł jest bardzo wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź także pozostałe polecane treści, ponieważ są równie ciekawe i wciągną Cię kompletnie.

Technologia ta będzie również bardzo pomocna w różnego rodzaju pracach specjalistycznych lub też związanych z planowaniem przestrzennym.