Jakie są najbardziej pożądane upominki dla maluchów, czyli z jakiego powodu gry planszowe od lat cieszą się takim zainteresowaniem.

Kupno prezentów nie należy nigdy do łatwych zadań. Głównie dlatego, że potencjalny obdarowany zwykle nie poda gotowej listy życzeń. No, pewnym wyjątkiem są listy pisane przez najmłodszych do Świętego Mikołaja, jednakże i ten dobry czas, gdy wie się bezbłędnie co cieszy malucha, kiedyś przemija. Potem jest już znacznie trudniej. A okazji do dawania prezentów jest przecież wiele.

Urodziny, gwiazdka, kolejne rocznice, czasami imieniny w firmie oraz cała masa okazji po drodze, od zaręczyn, poprzez komunie czy śluby, na panieńskich kończąc. No i rzecz jasna prezenty kupowane bez jakiejkolwiek okazji, czyli całkiem spontaniczne lub dla podkreślenia ważności bliskiej osoby. Przy każdej okazji zaczyna się więc dylemat, co podarować, aby choć odrobinę zahaczyć o gust bliskiej osoby oraz żeby nie strzelić głupstwa, szczególnie w przypadku prezentów przy bardziej oficjalnych okazjach.

granie

Autor: Gabriele B.
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dorosłego wybór może być łatwiejszy, bowiem znając daną osobę da się skojarzyć, jaki gatunek prezentu mógłby jej się spodobać. Można podpytywać najbliższych albo wprost zadać jej pytanie, co chce dostać – może film, zabawka, książka, gra komputerowa – The Sims 4 wersja premium? Nieco gorzej jest, kiedy prezent kupuje się dziecku, dodatkowo niezbyt bliskiemu, przykładowo wyprawiania pociechy na urodziny kolegi z klasy. Wydaje się, że przy tak bogatej ofercie nie ma problemu z zakupieniem właściwego prezentu. Niestety to jedynie złudzenie. Wachlarz produktów dedykowanych ogólnie dla dzieci oraz młodzieży jest bowiem mocno podzielony na sektory związane z rozwojem, płcią oraz głównie zainteresowaniami dziecka. Nie da się kupić lalki z dużą ilością małych elementów małej dziewczynce, ponieważ mogłaby je zniszczyć, szybko zgubić albo wręcz połknąć.

gry

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Duży chłopiec obśmieje ironicznie różnego rodzaju plastikowe modele narzędzi budowlanych albo elektrycznych, gdyż obszar jego zainteresowań zdążył się do tej pory zawęzić do kilku wybranych albo wręcz jednego ukochanego bohatera filmu lub gry komputerowej – zobacz tutaj. Wówczas zbawienne okazują się gry karciane, z których większość nie ma wyraźnie zaznaczonych elementów związanych z bohaterami. Gry na prezent prezent na dzień dziadka są zatem rozwiązaniem uniwersalnym.