Jak technika odmieniła świat?

W niesamowitym tempie odmienia się nasz świat. Używamy nowoczesnych technologii praktycznie bezrefleksyjnie. Dopiero wspólna lektura z potomstwem edukacyjnej książki z obszaru historii techniki uświadamia nam, jak wiele się zmieniło w niezwykle krótkim okresie – starcza bowiem krótki okres użytkowania skutecznej technologii, a już zapominamy o dawnych rozwiązaniach, a te nowe traktujemy jak coś oczywistego. Tak dzieje się z netem. Ten żwawy 46 latek panuje niepodzielnie zmieniając nam życie.

myszka do komputera

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Starczy bowiem niedrogi abonament u dowolnego dostawcy telekomunikacyjnego oraz odebrany u niego modem usb, aby cieszyć się dostępem do niezliczonej liczby informacji. Ów starszy pan niepostrzeżenie zmienił także metodę naszej pracy. Nie chodzi o to, że nierzadko monitor zastępuje nam kartkę , tylko o to iż tanie notebooki umożliwiają nam prace praktycznie w dowolnym miejscu, co stwarza nowe możliwości dla jednostek pracujących w terenie.

notebook

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com

Notebooki w połączeniu z dostępem do sieci internetowej pozwoliły stworzyć nowy sposób pracy, tak zwaną zdalną. Jest to szansą dla wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą pracować poza swoim mieszkaniem. To idealne rozwiązanie dla osób nie w pełni sprawnych bądź też mam z dziećmi. Wszystkie te osoby mogą nie rezygnować z pracy i pogodzić swoje zadania w domu z pracą zarobkową.

Naturalnie ta nowoczesna odmiana zatrudnienia wymaga od pracownika pewnego rodzaju cech charakteru. Nieodzowna jest samodyscyplina oraz dobra organizacja . Wprawdzie zwierzchnik często ma możliwość kontroli pracownika przy pomocy np. kamerki internetowej, niemniej jednak większa wolność wymusza większą odpowiedzialność. Internet i najnowocześniejsze narzędzia mogą być też metodą pokonania własnych ograniczeń. Notebooki i specjalistyczne programy umożliwiają pracę osobom nawet ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Na przykład – tu szczegóły.

Rzecz jasna nie jest tak, iż tylko pracą żyje człowiek. Potrzebujemy także wypocząć. Jednym z najbardziej popularnych sposobów rozluźniania się jest słuchanie ulubionej muzyki. Współcześnie nie musimy już jak w przeszłości nabywać osobnego zestawu muzycznego, wystarczy że dokupimy odpowiednie głośniki (radio łazienkowe do zabudowy) do komputera (np.: czytaj więcej).