Jak rośnie obecnie rynek telefonów komórkowych i smartfonów, jakie trendy na nim panują.

Rynek urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe rośnie w ogromnym tempie. Przez rok na całym świecie sprzedają się miliony urządzeń tego typu, a co kilka miesięcy ukazują się coraz to nowe odsłony najpopularniejszych serii.

pieniądze

Autor: Rikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com
Każda nowa premiera budzi ogromne emocje, a chyba największe dotyczą firmy Apple. W wielu krajach smartfony z bardzo charakterystycznym nadgryzionym jabłkiem są ogromnie popularne, a ludzie potrafią stać nawet po kilka dni w kolejce, aby jako pierwsi zakupić nowiutki iphone 8 – informacje. Tak naprawdę smarftony Apple budziły emocje już od najwcześniejszych modeli. Dokładnie to samo działo się w roku 2008, gdy ukazał się iphone3, ale też we wszystkich późniejszych latach, gdy na rynku pojawiły się kolejne modele. Przy innych firmach jest bardzo podobnie, na przykład rodzina Galaxy Samsunga także w błyskawicznym tempie znika ze sklepów jak tylko się tam zjawi.
Ale na tak ogromnym rynku chętnych do zarobienia będzie dużo więcej. Niektórzy producenci konkurują nie tylko rozmiarem ekranu i ilością pamięci, lecz również nietypowymi funkcjami. Przykładowo kazam tv 4.5 na pierwszy rzut oka będzie wyglądał jak przeciętny, dobrze wyposażony smartfon oparty na Androdzie (kazam tv 4.5 się sprawdza). Jednak tym, co będzie go wyróżniać pośród innych to tuner DVB-T, umożliwiający oglądanie programów telewizyjnych.

Tak duża popularność telefonów i fakt, że się je coraz częściej zmienia, ma także wpływ na rynek związany z akcesoriami, jaki rośnie w szybkim tempie. Klienci przede wszystkim kupują ładowarki, słuchawki i kable, a także różnego rodzaju obudowy i etui, przykładowo takie jak iphone bumper.