Jak należy wybierać męskie spodnie?

Jeżeli planujesz kupno komfortowych spodni, to powinieneś zwracać uwagę na parę kwestii. Przez blisko 300 dni na rok mężczyźni noszą je długie, z tego też powodu kwestia odpowiedniego wyboru rozmiaru i kroju do postury czy budowy ciała jest niezwykle ważna.
Choć wszystko zdaje się być kwestią jasną, to nadal znaczna grupa mężczyzn ma spory kłopot w czasie podejmowania decyzji o zakupie konkretnych spodni.

Inna część płci męskiej, nawet jeżeli uważa, że tego typu kłopotu nie posiada, to nie znaczy to, że faktycznie tak jest. Jest tak z tego powodu, że o nim zwyczajnie nie wie. W wyniku jedni mężczyźni nabywają za duże spodnie, zaś co poniektórzy umieją również kupić je zbyt krótkie. W pierwszej kolejności należy poprawnie dobrać rozmiar, gdyż jest to wielokrotnie największym problemem.

Jeśli chciałbyś poznać omawiane zagadnienie też pod innym kątem oraz szukasz analogicznych informacji, to więcej zobaczysz w treści (http://www.questfe.pl/sixpack-zielony/).

Zazwyczaj spotykaną „rozmiarówką” jest ta, opierająca się na dwóch rozmiarach. Przykładowo mogłoby być to 34/36. Wiele osób nie jest pewnych, jaki w ogóle ma rozmiar. Doświadczony ekspedient natychmiast zgadnie mniej więcej rozmiar danego nabywcy, przy czym takich ekspedientów nie odnajdzie się w marketach sieciowych, w których najczęściej nabywamy spodnie. Rozszyfrowując „rozmiarówkę”: pierwszy rozmiar oznacza długość pasa, natomiast drugi – długość nogawki.

spodnie

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie jest to rozmiar, wyrażony w centymetrach. 34 cm w talii miałoby chyba kilkuletnie dziecko. Każdy z producentów ma swoją tabelę rozmiarów, przy czym są one do siebie zbliżone. W wielu sklepach istnieje jednak jakakolwiek ustalona standardowa „rozmiarówka”, zazwyczaj od 28-30 do 38-36. Ze względu na to, że nie wszystkie rozmiary są jednakowo popularne, pomija się część z nich oraz zostawia przykładowo jedynie rozmiary parzyste.

Czasem redukuje się „rozmiarówkę” jedynie do pojedynczego rozmiaru, np. 33. Są również innego typu rozmiary, choćby 32/32. Czasami podawany jest jedynie jeden wymiar. Dotyczy on wtedy zazwyczaj spodni wizytowych.