Jak można określić to, czy perła jest naturalna?

Efektowna biżuteria dostępna u wielu jubilerów to rezultat dbałości o dostarczanie świetnych połączeń. Perfekcyjnie wpisują się one w estetykę preferowaną przez panie, które szukają dla siebie oryginalnych dodatków. Z trendów nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Wykonane z zachowaniem wszystkich standardów obowiązujących w tym obszarze perły hodowlane są inne od naturalnych. W jaki sposób możemy je skutecznie od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Kolczyki i perły
Wygląd zewnętrzny obu typów pereł może być jednak wprowadzający w błąd, gdyż na pierwszy rzut oka nie dojrzymy różnicy. Eksperci w zakresie pereł, którzy mają ogromne doświadczenie, sami najczęściej nie widzą możliwości odróżnienia naturalnych od hodowlanych. Najważniejszą różnicą, jaką podkreślają, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. Jest to jądro, co jest umieszczane przez człowieka. Można wskazać dwie metody odróżniania, a jakie to są?

Odpowiednie odróżnianie pereł
Perły naturalne odróżnimy w nadzwyczaj prosty sposób od tych nienaturalnych. Pomocna metoda rozróżniania opiera się szczególnie na stwierdzeniu niejednorodności oraz różnicy w wewnątrz pereł. Następnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Opiera się na profesjonalnym badaniu krystalicznej powierzchni płytek aragonitu.

Jak wybrać kolie z pereł?
Obowiązkowe jest w tej sytuacji stosowanie promieni rentgenowskich o dobrym nasileniu. Hodowla pereł jest jeszcze popularniejsza także w naszym kraju. Duże znaczenie ma to, że w przypadku pereł hodowlanych można zauważyć pewne nabrzmienia. Przypominają one swoim kształtem brodawkę oraz bywają ostro zakończone. Jest to blizna po szwie, który jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego.

Nie czekaj dłużej – zweryfikuj propozycję (https://lederzentrum.pl/produkty-do-naprawy/), którą dla naszych klientów przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Jest przydatną bazą, jaka służy jednorodnemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła z hodowli dodatkowo podczas naświetlania rentgenem posiada plamę o jasnym środku. Pomiędzy elementami przebiega ciemniejsza linia. Dzięki temu również można odróżnić ją od tej naturalnej. Co warto sprawdzić?