Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu.

Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Zdrowie kobiety

Autor: jerine / http://www.flickr.com

Bieżnia treningowa
Niezwykle popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w domowym zaciszu . Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej, istnieje nasza strona (www.nadwigrami.pl/) o podobnej tematyce, jaką trzeba zobaczyć. To idealny moment więc zrób to!

Treningi oddziałują także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Świetnym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten rodzaj bieżni umożliwia przyjemniejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Ponadto możemy swobodnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostał jeszcze wybór producenta – chcemy wszak zakupić dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas. Należy tu powiedzieć, iż bieżnia Kettler to świetny wybór. Kettler cieszy się dużym zaufaniem i gwarantuje wysoką jakość swych urządzeń.

Trenażer
Może należy jednak pomyśleć nad zakupem orbitreku? Te urządzenia mają w sobie mnóstwo zalet, które wypadałoby zauważyć. Trenażer mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko urazu. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeżli nie chcemy wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, dobrym wyborem będzie orbitrek magnetyczny. To urządzenie generalnie jest mniej kosztowne od orbit reków innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.