Dlaczego obiektywy Sigma zdobywają taką popularność pośród amatorskich i profesjonalnych fotografów.

Każdy producent profesjonalnych aparatów posiada w ofercie szereg obiektywów o różnych zastosowaniach. Na rynku swoje produkty sprzedają również niezależni wytwórcy, często proponujący sprzęt znacznie gorszej jakości. Jednak od kilku lat znacząco zaczęła się wyróżniać wśród nich firma Sigma.

Ten producent z Japonii do niedawna jeszcze traktowany był jako druga liga sprzętu. Lecz duża grupa niezwykle udanych modeli, dorównujących albo nawet przewyższających konkurentów spowodował, że obiektywy Sigma zyskały dużą popularność. Korzystają z nich obecnie nie tylko zwykli amatorzy, ale także zawodowi fotografowie, a ogromnym plusem są konkurencyjne ceny. Obiektywy tego producenta przeciętnie kosztują nawet do kilkunastu procent mniej niż dedykowane obiektywy producentów aparatów, więc jest zupełnie zrozumiałe, że cieszą się takim zainteresowaniem. Sigma sukcesywnie wypuszcza na sklepowe półki coraz to nowsze modele, czasami znacznie przekraczając to, co oferują konkurenci, przykładowo jej ostatni obiektyw szerokokątny ma naprawdę bardzo dobre parametry. Przekonaj się na sigma-sklep.pl.
Obiektyw szerokokątny

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobre opinie wśród osób zajmujących się fotografią zebrał także obiektyw sigma 50mm f1.4, zresztą doskonale świadczą o tym niezliczone nagrody, które do tego czasu zdobył. Wielu fotografów ocenia go jako najlepszy obiektyw, jaki wyprodukowany do tej pory został w rodzinie stałoogniskowych obiektywów, i to zarówno pośród zupełnych amatorów, jak również zawodowców. Producent zastosował w nim konstrukcję o dużym stopniu zaawansowania i soczewki wysokiej jakości, dzięki czemu uzyskano obraz o doskonałej ostrości.

Zajrzyj na moje hiperłącze – tam czeka na Ciebie nowa dawka rewelacyjnych artykułów. Nie zwlekaj! Będzie świetnie, jeśli napiszesz swoją opinię.

Obiektyw ten posiada bardzo wszechstronne zastosowanie. Bardzo dobrze będzie się sprawdzał w fotografii portretowej i krajobrazowej, lecz dzięki temu, że posiada przesłonę można go również w powodzeniem stosować w pomieszczeniach o słabszym oświetleniu. Sprawdź w sklepie Sigma. Producent postawił także na komfort użytkowania, czego przykładem jest bardzo cichy a równocześnie szybki silniczek sterujący pracą soczewek. Dodatkowo konstrukcja obiektywu jest bardzo solidna i wytrzymała, zapewniająca komfortową pracę w różnych warunkach.