Co możesz powiedzieć o pojęciu beading? Czy wiesz co to jest, z czym to się wiąże?

W ostatnim czasie znacznie bardziej znane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to z roku na rok coraz bardziej popularna sfera rękodzieła. Ta kwestia robienia rzeczy z koralików wywodzi się z rejonów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam ciągle może tworzyć się się tak zwane krywulki, czyzachwycające, ale i czasochłonne naszyjniki. Przez wiele godzin są one plecione z drobnych paciorków. Dawniej taki naszyjnik był okazem bogactwa łemkowskich dziewcząt. Ciekawostką jest to, że za równowartość materiałów zużytych na kilka krywulek, możliwe był dokonać zakupu krowę.

Dzisiaj już nie krywulki, a beading jest stosowany przez znacznie więcej ludzi. Potrzebne do pracy są koraliki. W stanie sklepów możliwych do kupienia jest wiele niewielkich koralików, nie każdy rodzaj jednak jest odpowiedni do pracy. Jedne bowiem są odpowiednie do przyszycia określonych błyszczących koralików, aby ożywić kompozycję, inne z kolei do sznura koralików, a tam istotna jest precyzja. Zaczynając pracę z niewielkimi koralami może się zdawać, że łatwo kupimy odpowiednie tworzywa. Niestety, nie jest to w ogóle tak łatwe, tak naprawdę wybór korali może być problemem.

korale

Autor: Trollbeads
Źródło: Trollbeads

Tym bardziej dla osób, które właśnie chcą rozpocząć pracęz użyciem korali. Na rynku najtańsze i najbardziej powszechne są koraliki zwyczajne, które nie są firmowane żadną marką. Są niedrogie, jednak nie warto w nie zainwestować chociażby kilku groszy.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe zajmujące wiadomości na interesujący Cię temat. Przejdź do nowego artykułu oraz czytaj wpis prezenty dla psów.

Do nauki też nie są dobre, bo koraliki tego typu muszą być całkowicie równe, inaczej nie da się właściwie nauczyć techniki i stracimy jedynie nerwy, co gorsza zaczniemy się frustrować, że nic nam się nie udaje. Dlatego też zaczynającym należy przestawić koraliki Miyuki.

Co do koralików, które nie są markowe, to i na takie może przyjść czas, kiedy już osiągniemy biegłość najlepiej zaś uczyć się na znanych nam i niezastąpionych koralikach. Jakiego typu posiadamy typy koralików? Bardzo różne, ale na uwagę szczególnie zasłużą koraliki szklane. To naturalnie jest uzależnione od naszego gustu. Dobrać tak więc można wiele rodzajów koralików, właściwie wybór jest tak duży, że można eksperymentować.