Alkomat z drukarką – gwarantuje szybką i dokładną analizę zawartości alkoholu w wydalanym powietrzu i umożliwia jego wydruk

Bezpieczne drogi to w szczególności drogi, których nie ma pozostających pod wpływem alkoholu czy innych używek jakie mogą znacznie zmniejszyć ich koncentrację i orientację podczas jazdy. Każdy kierowca, który spożył nawet małą ilość wysokoprocentowych trunków, zanim siądzie za kierownicę winien przebadać się za pomocą urządzenia którym jest alkomat, aby zweryfikować wysokość alkoholu we krwi.

Alkomaty są rozmaite. Mogą być to alkomaty bez ustnika, bezkontaktowe, alkomaty jednorazowe, na podczerwień itp. Interesującym rozwiązaniem jest alkomat z drukarką. Tego rodzaju urządzenie jest urządzeniem pomiarowym, którego zasadniczym zadaniem jest zapewnienie szybkiej i precyzyjnej analizy wysokości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo gwarantuje wydruk wyników na podłączonej drukarce. Alkomaty takie charakteryzuje przeważnie wysoki próg pomiarowy i jednocześnie spora dokładność prowadzonych analiz (). Dzięki rozbudowanym funkcjom można przykładowo wybrać sposób wyświetlenia wyników, czy zapisać do kilkudziesięciu wyników wstecz z uwzględnieniem daty i pomiarów. Dla kogo polecane są tego typu alkomaty?

policjant z alkomatem

Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście mogą je wykorzystywać zarówno osoby prywatne, jak i służby policyjne. Ale również, coraz bardziej popularne staje się stosowanie alkomatów z drukarką przez firmy, w celu analizy stanu trzeźwości pracowników. Przeprowadzone badania można bez problemu przechowywać w formie wydrukowanych dokumentów. Bez wykorzystania alkomatów kontrola o jakiej mowa nie byłaby w firmie możliwa. Co więcej, nie można byłoby przedstawić żadnej dokumentacji potwierdzającej stan trzeźwości pracownika. Alkomaty są zatem w przedsiębiorstwach – zwłaszcza w tych, w których pracuje wielu pracowników – przydatnym urządzeniem kontrolnym, w które warto zainwestować.

Zakupując alkomat należy pamiętać, aby co jakiś czas podlegał procesowi kalibracji.

Jeśli chcesz odnaleźć też inne tego typu materiały, to być może wskazówki z serwisu, które tu znajdziesz okażą się dla Ciebie bezcenne.

Chodzi o to, aby wyniki były każdorazowo jak najbardziej rzetelne i precyzyjne (). Warto zatem kupić takie urządzenie, które samoczynnie poinformuje nas o konieczności zrealizowania tego procesu w danym czasie. Jeśli więc planujemy często stosować alkomat, warto zamówić właśnie tego rodzaju urządzenie.