Zrób odpowiednie wrażenie na innych ludziach – zadbaj o własny wizerunek

Każdy z nas jest w pewien sposób oceniany przez innych ludzi, co więcej my sami również oceniamy osoby, które spotykamy w trakcie swego całego życia. Robimy to świadomie bądź podświadomie, zatem nawet wtedy, gdy mówimy, iż nie powinno się oceniać książki po okładce, troszkę nie mówimy prawdy, bowiem to, co określona osoba „mówi” o sobie w sposób niewerbalny, naprawdę niesłychanie mocno wpływa na to, jak odbiera ją środowisko. Sami w takim razie przez własny ubiór, sposób poruszania się, gestykulację jesteśmy w oczach innych osób klasyfikowani na setki przeróżnych sposobów.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Bez znaczenia od tego, w jakiej sytuacji jesteśmy, idealnie będzie, jeżeli odnajdziemy się w miarę szybko, dostosujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy innych to, jacy są oraz czego mogą od nas chcieć. To wszystko to kompetencje miękkie, które faktycznie warto nabyć. Dlaczego? Jeżeli nie będziemy orientowali się, w jaki sposób się zachować w danych sytuacjach, nasza pozycja z góry może zostać uznana za skreśloną. Nawet jeśli będziemy pełni dobrych chęci, przygotowani merytorycznie, odpowiednio nastawieni, to bez wiedzy w temacie procesów zachodzących w ludzkiej psychice nigdy tak naprawdę nie nauczymy się, jak zdobywać sukces w relacjach między ludźmi.

Więcej na ten temat –

Nie da się zaprzeczyć, że charakter interpersonalny ma zarówno randka z przepiękną dziewczyną lub [agencja pracy za granicą holandia] przystojnym chłopakiem, a także pierwszy dzień w nowej pracy, wizyta u przyszłych teściów czy załatwianie spraw przez studenta w dziekanacie. Te liczne uwarunkowania sprawiają, iż wcielamy się w różne role i dopiero wtedy, gdy zgadniemy, w jaki sposób powinniśmy w konkretnej roli wyglądać, będziemy umieli elastycznie dostosowywać się do zmieniających się bezustannie wydarzeń.

Nie chodzi tutaj bynajmniej o udawanie kogoś, kim się nie jest! Sedno sprawy tkwi w tym, by zrobić pozytywne wrażenie, pozostawiając wciąż sobą. Jeżeli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko działa, to po prostu jakiegoś dnia odkryjemy, iż nasze relacje z ludźmi ulegają znacznej poprawie i nawet nieprzyjemna najczęściej urzędniczka nagle, dzięki naszemu podejściu, potrafi załatwić nasza sprawę szybko oraz nie narzekając. Jest to coś absolutnie wyjątkowego, dlatego też warto poćwiczyć swe kompetencje miękkie. Przydadzą się one zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.