Drony w natarciu – obecnie jest to dostępne dla każdego

Drony jeszcze kilka lat temu były techniką zarezerwowaną tylko dla wojska. I choć do dziś najsporzej dronów trafia właśnie do armii, ich popularność jak też ilość przeznaczeń pośród cywilów rośnie nadzwyczaj szybko. Prędzej, niż się spodziewano. Według szacunków cywilny rynek dronów wart jest paręset milionów dolarów. Wartość ta będzie szybko wzrastać, chociaż eksperci podzieleni są w diagnozie tempa wzrostu – można odnaleźć przewidywania, które zakładają, że w ciągu dekady rynek dronów urośnie nawet do pułapu kilkudziesięciu miliardów dolarów.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to jedynie przeznaczeń cywilnych, zaś do tego doliczyć należy także prężnie rosnący rynek bezzałogowych statków wojskowych. Rodzi się pytanie: skąd taka popularność tychże urządzeń? Do czego faktycznie mogą się nam przydać latające bezzałogowce? Bezzałogowe statki niezbędne są choćby tam, gdzie dzisiaj używamy helikopterów, przy czym są od nich zdecydowanie tańsze. Do tego ceny tych urządzeń, razem z ich prężnie wzrastającą popularnością będą spadać, co dodatkowo powiększy ich biznesową atrakcyjność. Dronem zdecydowanie łatwiej kierować, jest zwinny, zaś w powietrzu może utrzymać się nawet przez paręnaście godzin.

Stwarza to wiele potencjalnych przeznaczeń dla bezzałogowych statków – zarówno w opartym o ich użytkowanie w biznesie lub ratownictwie. Jednym z najbardziej popularnych obszarów, w jakich korzysta się z dronów, jest fotografowanie terenów oraz wydarzeń z powietrza. Coraz to bardziej modne staje się utrwalanie z lotu ptaka np. ślubów, dlatego fraza: sklep z dronami jest niezmiernie często wyszukiwaną dzisiaj frazą. Instalowane na dronach aparaty są w stanie uwiecznić ceremonię w dużej rozdzielczości, pokazując ją z całkowicie innej perspektywy niż w wypadku klasycznej fotografii albo filmowania.

Nowoczesne modele takie jak Dron Inspire 1 (zobacz: ) są w stanie wznieść się na wysokość nawet kilkuset metrów, dzięki czemu możliwym jest uchwycenie ogromnych obszarów i skupienie raczej na ogóle, niż na szczególe.

Może zaciekawią Cię także podobne strony www (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/laboratorium-badawcze-i-uslugi-testowania) na opisywany wątek? Jeżeli tak, to zobacz je i uzyskaj inne informacje na to zagadnienie.

Łatwo wyobrazić sobie, że możliwość zainstalowania na statku bezzałogowym kamery lub aparatu otwiera wiele rozmaitych drzwi – nie tylko do stworzenia pamiątki z uroczystości. Skoro bezzałogowce mogą stanowić oko na tak rozległy teren i z łatwością docierać w z trudem dostępne miejsca, to oznacza również, że mogą być dobrym wsparciem dla ochrony obiektów.