Znakomite kamienie szlachetne – szmaragd oraz tanzanit

Nie od dzisiaj wiadomo, iż diamenty a także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Mnóstwo kobiet lubi nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, albowiem taka biżuteria naturalnie niemało osiąga na designie. Obecnie w jubilerstwie stosuje się różne kamienie szlachetne, do najbardziej znanych oraz modnych należą diamenty oraz brylanty, niemniej należałoby także poznać się z innymi, ładnymi kamieniami szlachetnymi, jakie także przysporzą multum uroku każdej biżuterii.

szmaragd
Przykładem podobnie popularnego kamienia szlachetnego co diament bądź brylant, jest szmaragd (kliknij tutaj). Szmaragdy są niezwykle ładnym i docenianym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o dużym przeznaczeniu. Używano go już w czasach starożytności, w Arabii, Egipcie czy też w Persji. Szmaragd wyróżnia się ładną, zielonkawą, szmaragdową barwą, która pięknie komponuje się z rozmaitymi rodzajami biżuterii – kolczykami, naszyjnikami czy bransoletkami. Szmaragdy to kamienie występujące w wielu okręgach ziemi, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, do tego kamienie te wolno spotkać również na Madagaskarze, Libii czy też w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy wolno odszukać na terenie Dolnego Śląska, niemniej jednak nie nadają się one do wykorzystania w celach jubilerskich. Jednakże teraz szmaragdy można także sporządzać syntetycznie, z kolei naturalne kamienie są poddawane specjalnej obróbce, która ukrywa rozmaite wady albo pęknięcia.

Następnym ślicznym kamieniem szlachetnym jest również tanzanit, który zachwyca śliczną, łagodną fiołkowoniebieską barwą. Został on wynaleziony w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Powstał na skutek bardzo wysokiej temperatury oraz niezwykle dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit wykorzystywany jest na wielką skalę, albowiem jego niepowtarzalne piękno jest istotnie zachwycające.

Dzięki właściwemu szlifowi tanzanit zachwyca swoim fenomenalnym kolorem, który pasuje do wielu różnorodnych kreacji. Nic więc dziwnego, iż biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest obecnie tak uwielbiana przez wiele kobiet.