Wybór kierunku studiów to powinna być niezwykle pewna decyzja. Ma ona wpływ ona bowiem na nasze losy na rynku pracy

Niełatwo w obecnych czasach znaleźć osobę, która nie będzie studiować. Oferta edukacyjna w ostatnich dwudziestu latach zrobiła się tak bogata, że studentem mógł zostać prawie każdy. Z pojedynczej strony to pozytywne, że jesteśmy tak nastawieni do nauki i że inwestujemy nasz rozwój.

Uczelnia

Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolejnej jednak perspektywy można również na to popatrzeć przez pryzmat negatywów. Otóż, tak mnóstwo osób skończyło studia, że aktualnie brakuje pracy. Kłopot ten bez wątpienia może wystąpić na kilku płaszczyznach, a rozpoczyna się już od propozycji wybranych uczelni.

Przede wszystkim zbyt wiele osób wybiera kierunki humanistyczne. Być może teraz ten odsetek zmniejszył się, ale jeżeli będziemy analizować studentów właśnie takich kierunków, to zobaczymy, że liczba jest po prostu pokaźna. To oczywiście nie kierunki studiów są odpowiedzialne za całe zło, ale nasze wybory. Bo nie ma nic złego w studiach humanistycznych takich jak politologia czy socjologia, jednak zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, co kieruje nami, żeby teraz to studiować – www.

Powodów może być mnóstwo. Że prościej się dostać, bo przyjmą więcej osób, że nie ma przedmiotów ścisłych i jest bez wątpienia ciekawy. Tych przykładów bez wątpienia można mnożyć i każdy z nich jest całkiem logiczny. A problem polega na tym, że wybieramy tego rodzaju studia i nie mamy planów, co po ich ukończeniu robić. To jest najistotniejszy problem.

Myśli, zgodnie z polską dewizą, jakoś to będzie i prawdopodobnie stracimy pięć lat życia. Stąd wniosek nasunie się dosyć prosty: studia na pewno, ale przemyślane, musimy zdawać sobie sprawę, po co, dlaczego, co te studia mi dają, czy interesuje mnie dana dziedzina – polecana szkoła.

Tylko w taki sposób nasze uczenie się będzie bardziej efektywne. Jest tak wiele doskonałych ośrodków akademickich jak uczelnie Wrocław i bez wątpienia wspaniale wspominać ten czas posiadając doskonale płatną pracę, z pewnością lepiej niż spędzając kolejny dzień w Urzędzie Pracy.

Odpowiada Ci ten tekst? Jeśli masz chęć zdobyć większą ilość danych, odszukaj www (https://coollycoolly.com/jak-to-dziala/), które posiada równie ciekawe dane.

Nie zapominajmy więc, żeby przed wyborem studiów przeanalizować tego typu kwestie, by za kilka lat niczego nie żałować.