ABC systemów wizyjnych

System wizyjny, podobnie jak zmysł wzroku u ludzi, służy do „pozyskania informacji o otoczeniu”. Naturalną kontynuacją zdobycia danych jest jej przetwarzanie jak też podjęcie należytej decyzji.

Z punktu widzenia technologicznego: system wizyjny to kamera plus komputer.
hikvision polska

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Albowiem w systemie wizyjnym nośnikiem danych o przedmiocie jest światło, czyli albo obiekt sam musi wysyłać właściwe światło albo musi zostać stosownie oświetlony. Toteż do podstawowych składników systemu wizyjnego należą: oświetlacz (jeśli przedmiot sam nie promieniuje), obiektyw (z ewentualnymi filtrami), kamera, pecet z oprogramowaniem. Bezsprzeczną wartością systemu wizyjnego Hikvision Polska jest ciągłość pracy 24/7, bez utrudzenia oraz urlopu.

Ten odnośnik do strony (www.climaprojekt.pl/oferta/wentylacja) kieruje do niezwykle ciekawej strony, która ma równie interesujące informacje na omawiany wątek.

Minusem jest – precyzyjna realizacja zakodowanej w nim koncepcji oraz algorytmu. Także jeżeli są one słabo dopracowane czy mylne.

hikvision ip

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
O ile przedmiot świeci samoistnie bądź jest oświetlony przez niezależne, stateczne źródło światła – ponadplanowy oświetlacz może być zbyteczny.
Kamera Hikvision IP sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest w najwyższym stopniu zaawansowany wizyjny monitoring. Nic zatem dziwnego, że systemy oparte właśnie na tychże przyrządach są tak ogromnie powszechne w USA, Wielkiej Brytanii bądź Danii. W sklepach znajdziemy między innymi rejestratory analogowe, modele tubowe, panoramiczne „rybie oko” i inne.

W większości wypadków urządzenia do monitoringu tejże marki wyposażone są w praktyczną funkcję dzień/noc z mechanicznie poruszanym filtrem podczerwieni, co powiększa wyrazistość obrazu nawet po zmroku. Detektory ruchu są niezwykle praktyczne, dlatego że umożliwiają rozpoczęcie notowania po wykryciu ruchu.