Wybierasz się na wesele? Czy w teraźniejszych czasach wypada jeszcze podarować parze młodej coś innego niż banknoty?

Jeśli zostałeś teraz zaproszony na wesele, które odbywa się w najbliższym czasie, wówczas na pewno zastanawiasz się teraz, co wręczyć parze młodej w prezencie. Okazuje się, iż obecnie jest to jeden z największych problemów, z którymi muszą się mierzyć goście na weselu. Sprawa komplikuje się bardzo zwłaszcza w przypadku kiedy nie znasz za dobrze państwa młodych, a na ślub wybierasz się raczej grzecznościowo. Jeśli znalazłeś się właśnie w takiej sytuacji, wtedy przejrzyj nasz mini poradnik dotyczący tego, co teraz wypada dawać w prezencie ślubnym, a co już obecnie wyszło z mody.

Jeszcze parę lat temu zdecydowanie nie miałbyś praktycznie żadnych wątpliwości – wówczas najczęściej wręczało się parze młodej jako prezent pieniądze. Nie było praktycznie żadnych odstępstw od tej reguły – może poza rodzicami pary młodej, którzy zwykle wręczają im jakiś wielki prezent na nową drogę życia. Również starsze osoby z rodziny niejednokrotnie dawały jeszcze prezenty rzeczowe, bowiem za ich czasów taka właśnie była tradycja.Obecnie jednak coraz częściej odchodzi się od podarunku w formie pieniężnej. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że taki podarunek zazwyczaj świadczy o tym, że nie zna się za dobrze państwa młodych i tak naprawdę nie ma się najmniejszego pojęcia, który prezent by ich ucieszył. Dlatego włóczka gruba właśnie teraz powoli zaczyna się wracać do podarunków materialnych, które kategorycznie świadczą o odrobinę większym zaangażowaniu osoby dającej podarunek. Włożenie banknotów do koperty zajmuje właściwie kilka chwil, zaś zakup prezentu wymaga już trochę większego zaangażowania.

sesja weselna

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak wpadłeś teraz w panikę, bo kompletnie nie masz pomysłu na podarunek i miałeś zamiar dać po prostu pieniądze, wtedy bez wątpienia nie powinieneś się załamywać. Zwykle państwo młodzi tworzą listę prezentów, które chcieliby otrzymać. Jeśli taką zrobili, zwyczajnie wybierz coś z niej i zaznacz, że kupisz daną rzecz. Najczęściej będą to wszelkiego rodzaju sprzęty AGD – młodzi zazwyczaj w ten właśnie sposób chcą wyposażyć sobie kuchnię w nowym domu. Sprzęt AGD zazwyczaj jest zresztą dobrym prezentem z okazji ślubu. Jeśli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić dokładnie na jakiś nowoczesny sprzęt AGD, na przykład robot kuchenny lub tego typu nietypowe urządzenia – elektronika do pielęgnacji ciała, a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów (suszarko-lokówki) .