Wszędzie słychać wątpliwość: gdzie są Ci faceci? Czy prawdziwych facetów już naprawdę nie ma?

Mówi się, że prawdziwych facetów już nie ma. Zewsząd ogłasza się, że nastała epoka narcyzów, czyli facetów zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez cech szczególnych, bez cech, które powinny być ich największymi zaletami. To prawda, że coś się zmieniło, lecz nie jest to jedynie wina mężczyzn. Kiedyś po prostu życie było prostsze, w dzisiejszych czasach skomplikowało się sporo rzeczy, a rezultaty są takie, że role społeczne i kulturowe się trochę wymieszały. Pomimo tego, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednakowoż bardziej elastyczni niż w dawnych czasach.

natura

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
W niektórych kulturach nie do pomyślenia jest, by mężczyzna zajmował się domem. Podział jest prosty, kobieta zostaje w domu, dba o porządek w domu, wychowuje dziecko, a mężczyzna idzie do pracy i zarabia na dom i utrzymanie rodziny. To sztywne rozumienie ról społecznych powoli odchodzi do przeszłości, nawet w kulturach bardzo tradycyjnych. To nie jest ani wina kobiety, ani mężczyzny, dzieje się najczęściej tak, gdyż zmianie uległ świat – przede wszystkim ład społeczny. Jeśli jest praca, ale dla kobiety, a nie dla mężczyzny to nic na to nie poradzimy. Trzeba zaakceptować rzeczywistość.

Najzwyczajniej w świecie, kobieta idzie do pracy,mężczyzna zostaje w domu. Proste jak dwa plus dwa. Dawniej rynek pracy był dla kobiet bardziej zamknięty, aktualnie co prawda, kobiety nie są tak wynagradzane jak mężczyźni, ale i to się powoli zmienia. Cechą ludzką jest przystosowanie się do zmieniających warunków, jeśli nie można tak jak pragniemy to należy się dostosować. Właściwie, co w tym negatywnego, iż to kobieta zapozna się trochę ze sferą zawodową, a mężczyzna zajmie się domem i dziećmi, może dzięki temu oboje będą mieli dla siebie większy szacunek, dla wykonywanych przez siebie ról?

środowisko

Autor: Rajeev
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, nikt przecież nie chce mężczyzną zabrać męskości. Przecież w dalszym ciągu ojciec może wybrać się z synem za miasto na męski obóz. Odziani w odzież myśliwską mogą polować, mogą łowić ryby i sprawdzić się w terenie. Mama nie musi nagle tego robić, zresztą nawet tego by pewnie nie chciała. Mężczyzna choć elastyczny, tak naprawdę pozostaje facetem.

Stworzone przez nas wątki zainteresowały Cię tak bardzo, że czujesz chęć na więcej. Zapraszamy w takim razie do nowej witryny – po prostu kliknij link (https://nierozerwalni.pl/family-time/).

Tego nic nie zmieni. Osobiście dostrzegam w tym pozytywy. W przeszłości wszystko było ustalone, role przypisane i może faktycznie ludzie czuli się bezpieczniej, lecz jednocześnie mieli mniej wolności. Obecnie nie jesteśmy spętani w gąszczu krępujących ruchy norm, dzięki temu mamy większe pole manewru. Kwestią jednakowoż pozostaje inny fakt – bardzo tradycyjne środowiska mają z tym większy problem, dlatego panuje tam pogorszenie relacji na każdym poziomie.