Urządzenia detektywistyczne dla zwyczajnego użytkownika – długopis i zegarek z kamerą

Kamery nie służą tylko do produkowania filmów, które są następnie emitowane w kinach nie chodzi tu nawet o kamery w smartfonach, kamerkach montowanych do kasków czy w autach. Chcemy poruszyć zupełnie, według nas temat – intrygują nas kamery do szpiegowania.

zegarek szpiegowski

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Czego życzymy sobie od tego typu sprzętu? Oczywiście zachowania kompletnej dyskrecji. Wyzwanie jest całkiem wymagające, w szczególności gdy zarówno film jak i dźwięk muszą być zapisane w jakości HD. Dla fachowców w branży szpiegowskiej nie stanowi to obecnie wyzwania, ponieważ produkowane są kamery o rozmiarach nie większych niż 5 milimetrów, jakie mają wbudowaną funkcję rejestrowania obrazu w rozdzielczości 1920×1080! Sprawdziliśmy jeden sklep detektywistyczny, aby dowiedzieć się do czego można wsadzić kamerkę oraz mikrofon razem z pełnym pozostałym osprzętem. Dla ludzi interesu, którzy przeprowadzają mnóstwo rozmów powstał specjalny długopis z kamerą. Potrafi on nagrać film o długości 70 minut razem ze ścieżką dźwiękową w popularnym formacie AVI w w jakości fullHD na kartę pamięci o dowolnej pojemności. Długopis nie różni się niczym od zwykłego…z zewnątrz, gdyż w środku a w właściwie w górnej części wbudowany jest czytnik USB razem z SD, natomiast dolna część wciąż może być używana jako długopis. Kamera zainstalowana jest powyżej skuwki, tak aby możliwe było nagrywanie z poziomu kieszeni w koszuli.

Jeśli niniejszy artykuł jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz witrynę (http://www.4mobilepower.com/sfa/), która też publikuje tego typu materiały. One zapewne również Cię zaintrygują!

W ofercie jest również zegarek szpiegowski z wbudowanym tylko dyktafonem – świetny do nagrywania rozmów biznesowych jak również sądowych rozpraw albo razem z kamerą do bardziej wymagających. Kamerka zaczyna nagrywanie po wciśnięciu guzika na bocznej obudowie i może nagrać do 70 minut na pamięć wewnętrzną o łącznej pojemności 8 GB.

Niektóre modele posiadają wbudowane diody IR dzięki temu kamera będzie rejestrowała obraz w ciemnościach.
Sprzęt szpiegowski nie muszą być wykorzystywane wyłącznie do szpiegowania osób trzecich, ale także gdy potrzebujemy dyskretnie nagrać rozmowę biznesową albo pragniemy mieć film świadczący o naszej niewinności.