Ten wyjątkowy moment potrzebuje także słodkiej oprawy, wybierz smaczny tort w sprawdzonej cukierni

Organizacja wesela jest dla narzeczonych ogromnym wyzwaniem, gdyż muszą przypilnować wielu istotnych spraw. W tym niezwykłym dniu ważne stają się wspaniałe stroje, klimatyczna muzyka, wspaniałe ozdoby. Tak samo ważne staje się oczywiście smakowite menu, które zaserwuje się zaproszonym gościom. A ukoronowaniem takiego menu staje się tort weselny, który pełni na przyjęciu ślubnym bardzo ważną rolę oraz musi wyróżniać się doskonałym smakiem i cudownym wyglądem.

Z jakiego powodu torty weselne są tak istotne?

tort

Autor: Rexness
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż mogłoby się wydawać, że tort weselny jest tylko przysmakiem, którym kończy się obiad i doskonale komponuje się z serwowaną kawą bądź herbatą, pełni on dużo istotniejszą rolę. Moment, kiedy tort weselny zostaje wwieziony na salę oraz pokazany nowożeńcom i zebranym weselnikom, okazuje się bardzo ważny oraz wyjątkowy – zobacz więcej. Najczęściej chwili tej towarzyszy romantyczna piosenka, przygaszone światła i w tak podniosłej atmosferze nowożeńcy kroją tort i karmią się wzajemnie. Wydarzenie to skrywa w sobie ważną symbolikę, zatem to normalne, że serwowany tort – http://www.tort-artystyczny.pl/ musi być idealny.

Jakie torty podaje się na przyjęciach?

Oferta tortów ślubnych okazuje się obecnie bardzo urozmaicona i interesująca, co powoduje, że trudno wytypować jeden konkretny. Torty weselne występują w formie piętrowej podawane na stelażu, co bywa bardzo wygodne w dzieleniu, jak też w jednolitej wersji.

Masz masę wolnego czasu i pragniesz pogłębić wiedzę z powyższego tematu? W takim razie najedź na łącze do witryny i tam ciesz się drobiazgowymi postami.

W ostatnim czasie bardzo modne stały się tak zwane torty cupcake czyli składające się z babeczek. Wielkość tortu trzeba dostosować do liczby

tort

Źródło: pixabay.com

weselników. Jeśli chodzi o smaki, panuje tak wielka różnorodność, że każda młoda para odnajdzie tort idealny dla siebie.

Ważna okazuje się dekoracja

Tort weselny powinien nie tylko znakomicie smakować, ale też świetnie się prezentować. Ozdoby stosowane na tortach ślubnych są bardzo zróżnicowane: od subtelnych ozdóbek w postaci kokardek, kwiatuszków oraz małych figurek po imponujące kaskady kwiatów z marcepanu lub innych mas cukierniczych. Dekorację tortu należy dostosować pod kątem kolorystyki do dekoracji na sali lub do motywów na garderobie młodej pary – więcej info. Decydując się na daną cukiernię, warto upewnić się, że wypieki tworzy ona tylko z naturalnych składników.