Kup dobry czajnik elektryczny

czajnik elektryczny

Autor: Bugatti
Źródło: Bugatti

Bezprzewodowy czajnik elektryczny jest sporym ułatwieniem. W kilka chwil gotuje wodę, a w dodatku nie trzeba go pilnować. Jest ich tak dużo, a ceny mocno zróżnicowane – czym więc sugerować się, kupując czajnik? To dosyć często eksploatowany sprzęt, z tego powodu warto wybrać markowy.

Wybierając czajnik elektryczny, sugerujemy się tym, jak wygląda – to oczywiste, że musi być ładny. Na pewno na pierwszym miejscu powinno się stawiać jego funkcjonalność. Półki hipermarketach uginają się od różnych czajników, a ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Markowe czajniki czy najtańsze hipermarketowe – co kupić?

Jaką powinien mieć moc?
Zwróćmy uwagę na moc czajnika. Musi się zmieścić mniej więcej w przedziale 1500 a 3000 W i decyduje o tym, jaką ilość energii zużywa sprzęt, ale też, jak szybko gotuje wodę. Mocniejsze są naprawdę oszczędne, gdy jednorazowo zużywamy dużą ilość wody, np. gdzie jest więcej mieszkańców. Gdy jednak częściej podgrzewamy niewielkie ilości, czajnik o mniejszej mocy wydaje się dobrym wyborem.

Mały czy duży czajnik?
Pojemność czajnika dobieramy do własnych potrzeb. Singlom wystarczy półlitrowy czajniczek, a gdy lubimy przyjmować gości herbatą, to można dla bezpieczeństwa kupić duży i pojemny.

Zabezpieczenia
To oczywiste, że czajnik musi być bezpieczny. Jest wiele opowieści o sprzętach, palących się nagle. Proste zabezpieczenia to podświetlenie, dające znak, że czajnik pracuje i wyłączanie się tuż po ugotowaniu wody. Te lepsze mają blokadę włącznika, kiedy czajnik nie ma wody, blokadę klapy w czasie gotowania i rozlewania. Im więcej możliwości, tym lepiej.

Dobre filtry i grzałki
Najdłużej działają czajniki, z grzałką płytową – można w nich podgrzać nawet filiżankę wody i są bardziej odporne na kamień. Najtańsze grzałki spiralne są ciche, ale zwykle się psują.

Odczuwasz niedosyt? Pragniesz dużo treści na zbliżony temat? Dla nas to fantastyczna nowina. Zatem kliknij po więcej w poniższy link i gotowe.

W tym przypadku należy pilnować, aby woda przykrywała całą grzałkę. Prosty filtr z kolei to nylonowa siateczka, są także takie ze stali i najskuteczniejsze węglowe filtry. Nowoczesny czajnik może oczyścić wodę przed zagotowaniem.

Drogi czajnik często będzie z nami na dłużej, dlatego rzeczywiście jest oszczędnością, skoro nie trzeba wymieniać go raz w roku.

Ciekawi Cię przedstawiony artykuł? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik – to naprawdę wciągająca treść, która jest warta Twojego zainteresowania.

Gdy już zrobimy analizę naszych potrzeb, dobrze sprawdzić aktualne oferty marketów. Ja osobiście często sprawdzam z obecną ofertą. Wtedy mogę zdecydować czy w tym dniu warto wybrać się do sklepu.