Tablety nowej generacji pochodzące od znanych przedsiębiorców

Wiele osób ma duży problem, czy wybrać typowy laptop czy tablet. Można oczywiście zakupić dwa urządzenia, i wiele osób z praktycznych powodów tak robi. Lecz można też bardziej dokładnie określić swoje preferencje i kupić takie urządzenie, jakie lepiej spełni oczekiwania. Jeżeli ktoś dużo będzie pracował na programach użytkowych pod linuxem albo windowsem, to mocne laptopy mogą być dla niego znacznie lepszym rozwiązaniem. Za to jeżeli ktoś sprzętu używał będzie przeważnie do rozrywki, słuchania muzyki, czy też będą się liczyć niewielkie rozmiary, długi czas pracowania na akumulatorach i mobilność, to tablet okazać się może lepszym rozwiązaniem.

Tablet HP Topaz

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Oczywiście producenci sprzętów elektronicznych dokładają starań, aby ich sprzęty były w miarę możliwości uniwersalne i praktyczne, i zaczynają powstawać urządzenia przykładowo takie jak . Łączą one w sobie wszystkie zalety obu tych urządzeń, to znaczy bardzo zwarte rozmiary, dłuższy czas działania i dotykowy ekran, a oprócz tego kompletną klawiaturę i system operacyjny znany z typowego komputerowego sprzętu. Urządzenia takie można używać jako tradycyjne notebooki, a jeżeli ktoś będzie chciał obejrzeć film czy też pograć w grę komputerową, to starczy obrócić klawiaturę, która stanie się wygodną podstawką, i używać sprzętu jako tabletu.

Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na typowy tablet, to do dyspozycji ma sporo modeli najróżniejszych firm. Najbardziej popularnym wymiarem jest siedem cali, i dokładnie tyle ma lenovo a3500. Ale tablet ten ma także 4-rdzeniowy procesor, matrycę IPS o wysokiej rozdzielczości, 16G pamięci i moduł 3G, przez co stanowi jedną z bardziej atrakcyjnych opcji na rynku. Z tabletów LG mocno się także wyróżnia model lenovo ideatab yoga b8000 16gb 59 388036 (zapoznaj się z ofertą na stronie: ). Oprócz wydajnych komponentów tablet ten ma niezwykle przydatną zaletę, to znaczy wielofunkcyjną, oryginalną komorę na baterię. Bardzo dobrze sprawdza się ona w trzymaniu urządzenia, lecz dzięki wysuwanej podstawce pozwoli na postawienie tabletu. Projektanci zdecydowali się postawić na wygodę i ergonomię używania, i dzięki zastosowaniu nietypowej komory na akumulatory ten model doskonale obsługuje się jedną ręką.