Skąd bierze się popularność dronów, jakie są obecnie zastosowania urządzeń tego typu

Jeszczeparę lat temu mało kto spodziewał się, że naszym niebem zawładną nieduże latające urządzenia znane jako drony. Na początku takimi maszynami było zainteresowane głównie wojsko, lecz z czasem zaczął sięgać po nie również przemysł. Przełomem było pojawienie się na rynku niezbyt drogich urządzeń, jakie mógł sobie kupić w zasadzie każdy. Najprostsze modele będą kosztowały już nawet kilkaset złotych, i w tej cenie otrzyma się ciekawą zabawkę.

Sprawdź nowe kamery YI.

dron 3 DR solo

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com

Bardziej zaawansowane egzemplarze mogą kosztować nawet dwadzieścia tysięcy złotych, ale ich możliwości są naprawdę duże. Drony używane być mogą w bardzo wielu zastosowaniach. Oprócz typowej zabawy w przypadku najtańszych maszyn coraz chętniej zaczynają po nie sięgać różnego rodzaju firmy i przedsiębiorstwa. Za pomocą dronów można na przykład obserwować z większej wysokości teren firmy, kontrolować ważne miejsca czy nawet transportować nieduże przedmioty. W ostatnim czasie bardzo chętnie używane są przy fotografowaniu i filmowaniu wszelakich imprez, dając niespotykane wcześniej ujęcia. Przy tym ostatnim zastosowaniu bardzo dobrze nadają się urządzenia z zainstalowanymi kamerami wysokiej rozdzielczości. Dzisiaj możliwości tego typu sprzętów są bardzo duże, dzięki użyciu zaawansowanych sterowników umożliwiają nie tylko nagrywanie, ale oferują sporo możliwości dla obsługujących. Obecnie niektóre profesjonalne modele pozwalają na sterowanie przez pojedynczego operatora, który przykładowo może określić sobie lot i skupić się na sterowaniu kamerą.

widok z lotu ptaka

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com

Do takich urządzeń można na przykład zaliczyć dron GoPro Karma, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie w swojej rodzinie. Można do niego podczepić kamery (warto zobaczyć ofertę na: kamera z podczerwienią kamrec) GoPro, nad którymi dzięki kontrolerowi ma się całkowitą kontrolę, tego typu rozwiązanie pozwala na transmisję video w odległości ponad kilometra. Bardzo pochlebne recenzje pośród użytkowników zbiera także model 3DR Iris+. Dzięki zaawansowanej automatyce doskonale będzie się sprawdzał w licznych profesjonalnych i amatorskich rozwiązaniach, dając zdjęcia i obrazy najwyższej jakości.