Reklama zewnętrzna na telebimach – skuteczna, efektywna i ogromnie praktyczna

Reklama na telebimach jest jedną z form reklamy zewnętrznej, to znaczy takiej, z którą stykamy się stale po wyjściu z domu. Reklama zewnętrzna cieszy się znaczną sławą i niemało oraz przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie właśnie z tej odmiany reklamy. Mniejsze firmy, które nie posiadają nadto obfitego budżetu decydują się na tańsze formy reklamy zewnętrznej, takie jak na przykład plakaty czy ulotki zostawiane w miejscach powszechnych. Większe firmy oraz przedsiębiorstwa nierzadko inwestują w większe odmiany reklamy, takie jak na przykład billboardy albo telebimy.

Telebim to spory ekran, jaki ma silne diody ledowe, wobec tego obraz wyświetlany na telebimach jest wyraźny i klarowny, dzięki czemu można go dostrzec nawet z wysokiej odległości – telebim. Diody ledowe dają też niezwykle silne światło, co umożliwia dojrzeć obraz z wysokiej odległości nawet późną nocą czy podczas złych warunków pogodowych.

Telebimy są z reguły umieszczone w miejscach wielokrotnie odwiedzanych przez rozmaite osoby, dzięki temu reklamy, które są na nich transmitowane trafiają do wielu gromad ludzi. Telebimy można spotkać przy ulicach i autostradach oraz innych częstokroć odwiedzanych drogach, co więcej można je spotkać w centrum miasta, przy galeriach handlowych i większych marketach.

telebim na koncercie

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Aby reklama wyświetlana na telebimie była funkcjonalna i dawała odpowiednie rezultaty powinno się przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze treść reklamy banery reklamowe nowy sącz musi być atrakcyjna, treściwa oraz bezproblemowa do zapamiętania, prócz tego reklama nie może być nadmiernie długa, zaś czas jej wypuszczania powinien być raczej długookresowy.

Ważkie jest także dobre miejsce na umieszczenie na telebimach, jeżeli telebim pozostanie umieszczony w złym miejscu to reklama może nie dostarczyć oczekiwanego rezultatu, czy też może zostać dostrzeżona przez mniejszą ilość osób (przeczytaj na ten temat). Warto zadbać dodatkowo o samą formę reklamy, żeby była fascynująca i ciekawa. Reklama zdoła przybierać wiele różnych form, może to być fascynująca animacja, krótki filmik – pomysłów na wyśmienitą reklamę można współcześnie odnaleźć faktycznie niezwykle dużo.