Pragniesz wydać ebooka? Sprawdź, jak tego dokonać!

Mnóstwo jest osób, które piszą do tak zwanej szuflady. Czasem świetne dzieła nie trafiają do rąk czytelników, bo ich autorzy nie wiedzą, co zrobić, aby ich książka została wydana. Prawda jest taka, iż dziś warto zawalczyć o spełnienie literackiego marzenia, ponieważ wydanie książki nie jest już tak karkołomne i kosztowne, jak w przeszłości.

księgarnia

Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli co najmniej raz przeszło Ci przez głowę pytanie, jak wydać książkę, to znaczy, że coś piszesz. Być może nawet piszesz ciekawie i udałoby Ci się przekonać do swojej twórczości szerokie grono moli książkowych. Tego jednak nie dowiesz się, dopóki nie wydasz swojej książki. Jak to zrobić? Masz parę opcji do wyboru, każda z nich ma oczywiście plusy i minusy i zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób sprawić, aby książka została wydana, trzeba określić swoje możliwości finansowe, ale też – umiejętności autopromocyjne. Jedną z popularnych możliwości wydania książki jest rozesłać ją do wielu wydawnictw. Najpotężniejsze wydawnictwa w całości finansują koszty wydania oraz promocji, ale bardzo trudno jest wywalczyć ich uwagę, szczególnie początkującym pisarzom. Większe szanse mają oni w mniejszych wydawnictwach, tam z kolei najpowszechniej stosowaną formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez pisarza. Jeżeli nie dysponujemy kilkoma tysiącami złotych, dobrze jest dowiedzieć się, jak wydać ebooka. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak z dodatkowym nakładem pracy, ponieważ należy osobiście przygotować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zadbać o promocję – porozmawiajmy.

czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę któregoś z wydawnictw internetowych, których w ciągu ostatnich lat powstało naprawdę wiele. Za niewielką opłatą można skorzystać z fachowej pomocy grafika i edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa lub księgarni wysłać plik tekstowy zawierający treść książki. Jeżeli wybierzemy self-publishing, czyli całkowicie samodzielne przygotowanie ebooka, warto skorzystać ze specjalnych kreatorów internetowych, prace przebiegają wówczas szybciej i sprawniej. Jeśli z kolei jesteśmy zwolennikami tradycyjnych książek, na stronach dużych i mniejszych wydawnictw odnajdziemy szczegółowe informacje na temat tego, jak wydać książkę.

Przydatny wpis? Jeśli tak myślisz, przeczytaj dodatkowe porady na rozpatrywany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku.

Dowiemy się, jaką część druku musimy nadesłać oraz na jaki adres, jak przedstawiają się warunki ewentualnej współpracy i jak długo czeka się na odpowiedź wydawnictwa – jak się wydaje ebooka.