Odkryć własną indywidualną moc i nauczyć się języka obcego

Marzysz, by zaszpanować? Naucz się czegoś rzadkiego, zaskocz czymś niecodziennym i niezwykłym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi nieźle, nie? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać wszystkim, że faktycznie umiesz czytać w tym nieznanym języku. Możesz robić wiele rzeczy, ale największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a zbiór niewykorzystanych szans.

Nauka w grupie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

No tak, mnogość możliwości to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to perspektywa działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, choć jednocześnie, jesteśmy w tym samym miejscu. Omówiony wcześniej język tybetański (nauka tybetańskiego) to tylko przykład, identycznie możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (ukraiński – język sąsiadów), zakupujemy niezbędne książki, słowniki, lecz zamiast zacząć naukę, stoimy w miejscu i liczymy chyba na jakąś podpowiedź, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.

Taki sygnał nie nadejdzie, tak samo, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu powiedzieli, co dalej, stojąc na rozdrożu: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej później niż wcale. A ty ciągle stoisz w miejscu i myślisz, co wybrać, a lata lecą. Tak dochodzimy do punktu, w którym trzeba się dalej określić.

Potrzebne są Ci istotne informacje na ten interesujący temat? Więc nie zwlekaj i przejdź do kolejnego wpisu – tam przygotowaliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

Załamać się? Czekać na rozwój zdarzeń? posłuchać rad bardziej doświadczonych ludzi czy może odwiedzić prywatnego doradcę zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to dziwnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najłatwiej, sam wiesz w czym jesteś dobry, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najłatwiejszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by znaleźć wewnętrzną moc. To także najlepszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która w Tobie tkwi, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z z racji różnych rzeczy, złych wyborów, wypadków życiowych, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!