Najważniejsze rodzaje wag jakie są używane w zastosowaniach przemysłowych, gdzie można je serwisować.

W wielu zakładach przemysłowych jednym z częściej stosowanych urządzeń są wagi. Chyba każdy wie, do czego one służą, i w przemyśle ich zastosowanie będzie analogiczne, jak w codziennym życiu. Różnice za to będą, i to wcale niemałe w samych konstrukcjach wag, bowiem to, czego używa przemysł znacznie się różni od takich najzwyklejszych stosowanych urządzeń w mieszkaniach.

Przede wszystkim wagi przemysłowe mogą mieć bardzo duże rozmiary. Największe z nich mogą na przykład służyć do ważenia pojazdów z naczepami, więc ich zakres wynosi nawet trzydzieści ton. Wagi tego typu nazywają się często wagami samochodowymi albo pomostami wagowymi, stosowane są one przede wszystkim tam, gdzie zachodzi potrzeba zważenia przejeżdżających pojazdów – dowiedz się więcej. Najczęściej technika samego ważenia będzie polegać na tym, że na początku waży się załadowany pojazd, później opróżniony, a różnica to będzie masa transportu. Najczęściej stosuje się tego typu do sypkich ładunków, takich jak żwir czy piasek, lecz często także przy sprzedaży materiałów spożywczych, budowlanych oraz węgla.

Waga elektroniczna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Znacznie mniejsze możliwości mają wagi poznań platformowe. One z kolei występują z reguły w magazynach i sklepach, pozwalając na ważenie ładunków o masie nawet do kilkuset kilo. Mają różną konstrukcję, chociaż najczęściej pojawia się w nich mniejsza lub większa platforma, na której kładzione są materiały, a masa odczytywana jest albo mechanicznie albo na wyświetlaczu. W wielu miejscach typu warsztatach samochodowych, gospodarstwach rolniczych czy hurtowniach wykorzystywane są również wagi hakowe.

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawił Cię ten wpis, to wejdź w adres tej strony (http://www.viva-system.pl/oferta/wentylatory-led.html) i spójrz, co dla Ciebie z pasją przygotowaliśmy.

Instaluje się je gdzieś na górze, a ważone rzeczy przymocowuje się na haku, stąd też ich nazwa. W przeciwieństwie do wag stosowanych w domach, gdzie one zwyczajnie są i się ich używa, wagi przemysłowe będą potrzebować regularnych przeglądów. Tak naprawdę, serwis wag poznań regularnie gości w wielu zakładach, w których obecne są wagi. Wynika to z faktu, że często są one bardzo intensywnie użytkowane, a co się z tym wiąże ich części będą się zużywać.