Na temat tego, że bardzo korzystnie jest nauczyć się słowiańskich języków

Większość wygląda na zachód, wyjeżdża tam i uczy się języków germańskich czy romańskich, mnie zaś ludzi sięga wzrokiem bliżej, gdzie nie ma potrzeby nawet wytężać wzroku, aby ujrzeć naszych bliższych sąsiadów. Mowa o krajach, w których porozumiewają się, tak jak my, językiem z grupy języków słowiańskich. Które to kraje i dlaczego jest sens się im dokładniej przyjrzeć, a może i zacząć uczyć się jednego z tych języków?

książki do nauki języków obcych

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie zasada jest taka, że im bardziej za wschodnią granicę tym bardziej rosyjski panuje. Nie chodzi tylko o to, że Rosja jest geograficznie najpotężniejszym krajem na świecie, tak więc pogadasz w tym języku w niezliczonej ilości miejscach, lecz też, istotne jest to, iż w państwach sąsiadujących z Rosją, jak Ukraina oraz Kazachstan też porozumiesz się w tym języku.

Tak to już bowiem przez lata się ułożyło, że rosyjski był najistotniejszym z języków i ten stan trwa do dzisiajj. Federacja Rosyjska to kraj, który rzuca cień na pozostałe kraje i zdecydowanie ma władzę w obszarze postsowieckim, jeśli myślimy o Wschodzie, jako o miejscu załatwiania transakcji to rosyjski jest niezbędny. Dzięki takiej sytuacji dosyć dobrze rozwija się rynek translatorski. Tłumaczenie języka rosyjskiego to coraz częstsze zlecenia, zwłaszcza dla ludzi interesu, którzy przeprowadzają w tamtym regionie interesy, a ich język rosyjski dobry jest do rozmowy, lecz nie do tłumaczenia ważnych dokumentów.

A może chcemy najzwyklej poznać kulturę mniej znaczących w tym regionie krajów, jak Ukraina lub doradztwo korporacyjne warszawa Białoruś? To interesujące, chociaż zaniedbane kraje. We wschodniej Ukrainie, co prawda porozmawiamy raczej po rosyjsku, lecz już na zachodzie w obiegu jest przede wszystkim język ukraiński. Oczywiście na taki stan wpłynęła historia. Białoruś jest izolowana przez dyktatora Łukaszenkę, lecz kiedyś może będzie to kraj bardziej gościnny.

Wskazuje na taki stan rzeczy coraz większa popularność tego języka, jest coraz więcej szkół, w których uczy się rosyjskiego, na każdym zaś kroku można spotkać tłumaczy języka rosyjskiego. Ktoś powie, iż tłumacze języka rosyjskiego to zaszłość poprzednich czasów, lecz nie będzie to prawda, gdyż dużo młodych ludzi zamiast na angielski decyduje się na rosyjski. To z jednej strony nasz słowiański język, więc prościej nam się go nauczyć, z innej strony język rosyjski jest naprawdę piękny!