Na czym polega portal crowdfundingowy?

Finansowanie społecznościowe to coraz częstszy sposób na opłacenie kreatywnego pomysłu czy nawet rozpoczęcie działalności. Reguła funkcjonowania jest prosta – trzeba przedstawić swoją ideę i obiecać drobne upominki za pomoc finansową. Po osiągnięciu ustalonego celu, otrzymuje się całą zgromadzoną kwotę uszczuploną o drobną prowizję. Jeśli to się jednak nie powiedzie, kwoty pieniężne są zwracane fundatorom. Dotować można wszystko – nowinki w technologii, albumy zdjęć, komiksy, kolekcje odzieżowe lub grę komputerową. Najbardziej liczy się ciekawy pomysł, który musi przypaść do gustu większej rzeszy ludzi.

wykres
Zrealizowane projektyW skali świata udało się już zrealizować wiele projektów używających tego rodzaju finansowania. Duża część z nich to bardzo kosztowne projekty, które do powodzenia wymagały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest dobry, to nie będzie to duży problem. Użytkownicy Internetu w szczególności polubili projekt konsoli do gier, funkcjonującej na darmowym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która pozwala regulować temperaturę ciała. Na wymienione przedsięwzięcia udało się zebrać jednorazowo najwyższe sumy pieniędzy. Wsparciem największej rzeszy ludzi cieszy się jednak muzyka i gry komputerowe. Bardzo wielu muzyków uzyskało popularność zbierając środki finansowe na debiutancką płytę i gwarantując sobie przy tym wysoką sprzedaż na całym świecie, z wykorzystaniem portali crowdfundingowych np.: wspieram.to. Na terenie kraju przykładem takiej postaci jest Julia Marcell, która wyprodukowała w ten sposób swoją pierwszą płytę.

Publikowany wpis, to nieprawdopodobnie wciągający materiał? Jeżeli również tak uważasz, to zobacz na inny wątek, a oryginalna strona www (https://hamsterpolska.pl/toalety-publiczne/) sprawdzi się tu wielce.

W późniejszym czasie trafiła pod skrzydła dużych firm fonograficznych.

Finansowanie w kraju
Crowdfunding w kraju dopiero zyskuje na popularności W kraju dostępnych jest parę portali zajmujących się tego typu finansowaniem, każdy jest skierowany na inną działalność. Można więc wspierać projekty charytatywne, kulturalne czy muzyczne, działają też portale skierowane na bardziej oryginalne projekty. O ile jednak poza granicami Polski wielokrotnie udawało się uzyskać sumy przekraczające milion dolarów, o tyle tak śmiałe przedsięwzięcia nie były jeszcze finansowane w Polsce.