Metody na zdrowy tryb życia

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia , czy orbitrek magnetyczny?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Niezwykle popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują też na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna (domowe bieżnie renomowanych producentów).

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę laserowa korekcja wzroku śląsk, która dotyczy omawianej kwestii, zatem zapewne też Cię zainteresuje.

Ten rodzaj bieżni umożliwia łatwiejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy swobodnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostał jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak nabyć wysokiej jakości, które będzie służyło nam przez długi czas. Należy tu powiedzieć, że rowerek magnetyczny (rowerki do domu) to wspaniały wybór. Rowerek magnetyczny cieszy się dużym uznaniem i gwarantuje wysoką jakość swoich urządzeń.

Trenażer
być może należy jednak pomyśleć nad nabyciem trenażera? Te urządzenia mają w sobie dużo zalet, które należy docenić. Trenażery mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko kontuzji. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżeli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, dobrym wyborem będzie bieżnia thorn. To urządzenie generalnie jest mniej kosztowne od trenażerów innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.
Źródło: