Karta rfid – do czego służy i w których miejscach możesz ją stosować?

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas ma w portmonetce jakąś kartę. Czy będzie to karta do autobusu, do bankomatu, bądź karta lojalnościowa, którą możesz dostać w rozmaitych marketach, ich działanie będzie podobne.

Ich nazwy to karty rfid, natomiast stosowanie powyższych kart oparte jest na łączności z czytnikiem z pomocą systemu fal radiowych o rozmaitej częstości. Dzięki spożytkowanym w nich dodatkowym układom elektronicznym da się rejestrować a także czytać informacje. Co jeszcze należy o nich wiedzieć? Dobrze jest objaśnić dokładne działanie przedstawianych kart. Zbliżeniowe karty oparte na systemie rfid są to trzy fundamentalne elementy: przytoczony przedtem czytnik, anteny, której zazwyczaj nie widać, bo jest wbudowana w czytnik jak też najistotniejszej części – samej karty. Zadaniem czytnika jest generowanie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w wypadku, kiedy klient będzie potrzebować jej użyć.
pliki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
karty rfid

Autor: Martin Lang
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym plusem rfid jest brak konieczności bezpośredniej styczności ze skanerem.

Jeśli zaintrygowała Cię tego typu kwestia, bez obaw zobacz też to użyteczne opracowanie (http://lombardtargowek.pl/), ponieważ przeczytasz tam bardzo ciekawe wiadomości.

Dzięki temu klienci mają mniejsze obawy, iż ich informacje pozostaną skopiowane i spożytkowane w niestosowny sposób. Nie da się funkcjonować bez kart, jednak trzeba też mieć pojęcie, w jaki sposób ich używać, aby obniżyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze powinniśmy trzymać przy sobie, co zminimalizuje ryzyko ich przywłaszczeń bądź zagubienia.

Współczesne systemy ESOK nie są już tylko systemami monitoringów i szczelnego rozliczania pobytu konsumenta na basenie, jednak narzędziami do sprzedaży oraz marketingu.